آجر رسی نما

آجر رسی نما

آجر رسی چیست؟

آجر رس یکی از قدیمی ترین آجرها برای ساخت و ساز از هزاران سال پیش تا کنون بوده است. این آجر در تمام شهرها و کشورها برای ساختن خانه و سرپناه استفاده می شده است. آجرهای رسی از خاک رس تهیه می شوند که خود به دو دسته تقسیم می شود به شکل آجرهای سازه ای و آجرهای نما.

کاربرد آجر رسی چیست؟

این آجرها به دو منظور مورد استفاده قرار میگیرند که در زیر به آنها اشاره شده است.

  • آجر رسی نما
  • آجر های توکار یا آجر برای دیوارهای باربر

آجر رسی نما:

آجرهای نمای رسی میتوانند به صورت پلاک باشند و یا به شکل مهندسی استفاده شوند. برای مثال آجر 10 سوراخ لفتون که خود نیز به دو نوع درجه یک و درجه 2 تقسیم میشود. آجرهای نما بر اساس استاندارد شماره 7 تدوین شده و آزمایشاتی جهت کیفیت آنها در نظر گرفته شده است. از جمله این آزمایشات، آزمایش مقاومت فشاری، آزمایش جذب آب، مقاومت خمشی، ابعاد و میزان درصد املاح مخلوط برای آنها تعریف شده است. درصد املاح مخلوط حداکثر 0/6 درصد، جذب آب 8 درصد (آجرهای رسی معمولا جذب آب حداقل بالای 17 درصد دارند) بنابر این تست یخ زدگی برای آجرهایی که درصد جذب آب آنها بیش از 8 درصد باشد، تعیین می شود. میزان مقاومت فشاری آجرهای رسی، حداقل 110 کیلوگرم بر سانتی متر مربع است و ابعاد آنها براساس تعیین کارخانه با تلورانس حداکثر 1/5میلی متر انقباض و حداکثر 1/5 میلی متر انبساط است.

آجر مهندسی همان آجر باربر است که بتواند تحمل فشار و نیروی وارد به ساختمان را تحمل کند. آجرهای مهندسی درجه 1 رسی هم برای نما و هم بعنوان دیوار باربر استفاده می شوند. اما نوع درجه 2 برای دیوار باربر فقط مورد استفاده قرار میگیرد.

آجرهای رسی را میتوان با ترکیب آجرهای نما نسوز مانند آجر نسوز سفید صدفی و یا آجر نما قرمز انگلیسی ترکیب کرد و نمایی زیبا بوجود آورد. همچنین با ترکیب آجر رس و آجر نما شیل نیز طرح های مختلفی میتوان خلق کرد.

آجرهای توکار

این نوع آجر بر حسب محل مصرف به دو نوع بابر و غیر باربر دسته بندی می شود. که هر کدام از این انواع میتوانند توپر یا سوراخ دار به کار برده شوند.

آجر رسی خوب چه خصوصیاتی دارد؟

آجرهای رسی با کیفیت در سطح خود ترک خوردگی و شوره ندارند و میتوانند در چیدمان های مختلف در نمای ساختمان به کار برده شوند. آجری خوب است که املاح کمتری در خاک رسش وجود داشته باشد تا پس از اجرا آلوئک نزند. آجر سوراخ دار پخته رسی هرچه قدر بیشتر پخته شده باشد، رنگش طلایی تر خواهد شد.

ابعاد :

در حال حاضر این آجر در ابعاد 2/5×31×7 و 22×5/5، 20×4، 20×5 و کف فرش 20×20 تولید می شود و مورد استفاده قرار می گیرد.

قیمت آجر نما زرد:

برای آگاهی از قیمت آجرهای سازه ای(آجر فشاری، آجر 10 سوراخ لفتون، آجر نما زرد) با شماره تماس 09133162388 تماس حاصل فرمایید. یا برای گرفتن لیست قیمت آجر رس در واتس اپ به شماره ذکر شده پیام بگذارید.

دسته‌ها: آجر نما

2 دیدگاه

آقای رسولی · 18 دسامبر 2020 در 6:43 ق.ظ

سلام لطفا عکسای بیشتری از نمای رسی بذارین و اگه چیدمان مختلفی داره هم بذارین.

    ajorsadeghi · 18 دسامبر 2020 در 11:02 ق.ظ

    بله حتما انجام خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آجر نسوز طوسی