آجر خشتی

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

آجر خشتی و انواع آن را در دفتر فروش آجر صادقی در اینجا ببنید:

آجر نمای خشتی چیست؟

آجرهای خشتی یا بعبارتی دیگر آجر دستی یکی از مصالح ساختمانی ست که بوسیله دست و نه به طور اتوماتیک تولید می شوند. در واقع این آجرها توسط پرس تولید نمیشوند. این آجرها زیر مجموعه آجر سنتی می باشند. مانند آجر قزاقی و آجر لعابدار. در حقیقت لغت خشت به آجرهایی می گویند که در ابعاد 20×20 و با ضخامت 5 سانتی متر مربع است. البته در حال حاضر آجر نما خشتی در ابعاد مختلف تولید می شود. امروزه استفاده از آجرهای خشتی  یا آجر قدیمی در طراحی داخلی و نمای خارجی، همچنین کف بناها و خانه ها کاربرد بسیار زیادی پیدا کرده است. اغلب در اماکن سنتی از آجرهای خشتی سنتی استفاده می شود.

 

ابعاد خشت ها یا آجر خشت دستی در چه اندازه ای است؟

ابعاد آجر دستی در حال حاضر 5/5×22 و 5/5×26 و 20×20 می باشد. این آجرها معمولا از رنگهای روشن مانند قهوه ای روشن، نخودی، کرمی و رنگهای تیره مثل قهوه ای تیره، قرمز، سیاه و …. موجود می باشند.

آجر خشتی کف

کاربرد آجر سنتی (خشتی) چیست؟

همانطور که در بالا اشاره شد آجر دستی برای تمام قسمت ها (نمای داخلی، نمای خارجی، کف) مورد استفاده قرار میگیرد. در رستوران ها و کافه ها و جاهایی از این دست، اگر سبک مورد پسند صاحب رستوران سنتی باشد بیشتر از این آجر استفاده می شود. برای مرمت بناهای تاریخی که فرسوده شده اند، با توجه به رنگ آجر قبلی میتوان از این آجرها بهره برد.

آجر خشتی کف

قدم زدن بر روی آجرهای قدیمی حس خوبی در انسان بوجود می آورد. از این آجر میتوان برای پیاده روها و کف خیابان یا بنای مورد نظر با استفاده از رنگهای مختلف آجر بهره برد و زیبایی خاصی از جنس سنتی به محوطه داد.

آجر نمای خشت در رستوران
آجر خشت نما راه پله

آجر خشت دستی پله ها

این آجرها یا خشت ها از دیرباز در ساخت راه پله ها نقش مهمی داشته است. همچنین در فضاهای سنتی یا مدرن رستوران ها نیز میتوان با توجه به رنگ بندی دکوراسیون داخلی آن فضا، از آجر سنتی خشتی استفاده کرد و حال و هوای بسیار دلنشین و گرمی در آن محیط ایجاد کرد.

بیشتر بخوانید: اجرای آجر نما

قیمت آجر خشتی سنتی
قیمت آجر دستی یا خشتی با توجه به ابعاد آن و متراژ آجر مورد نظر شما تفاوت پیدا میکند. لطفا برای آگاهی از قیمت آجر خشتی 20×20 و دیگر سایزها با شماره تلفن 09133162388 تماس حاصل فرمایید.

افکار خود را به اشتراک گذارید

*

code