آجر لفتون چیست؟

آجر لفتون یا آجر 10 سوراخ به آجرهای دارای 10 سوراخ که از خاک رس تهیه شده اند و برای مصارف دیوار چینی و نما به کار می روند، گفته می شود. البته مدل 3 گل یا 3 سوراخ لفتون نیز تولید می گردد. آجر 10 سوراخ لفتون همان آجر 10 گل است. معمولا این آجر با خاک رس تهیه میشود اما نوع نسوز آن نیز در بازار موجود است. از آنجایی که خاک رس شهر اصفهان بسیار مرغوب می باشد، لذا آجرهای لفتون اصفهان نیز بسیار با کیفیت تر از دیگر شهرها می باشند. همانطور که در تصویر روبرو مشاهده میکنید، از آجر قرمز لفتون در این ساختمان برای نما استفاده شده است. همچنین میتوانید این آجر را به صورت عرضی نیز برای نما استفاده کنید.

آجر لفتون اصفهان

کاربرد آجر لفتون

  • از نوع درجه 1 لفتون مانند آجر رسی نما نیز برای نمای خارجی ساختمان استفاده می شود. برای سوله ها و دیوار باغ ها استفاده زیادی دارد.
  • دیوار حائل
آجر لفتون 3 گل
آجر لفتون 3 گل
آجر لفتون 10 سوراخ
آجر لفتون 10 سوراخ زرد و قرمز

بیشتر بدانید: درباره شهر لفتون بدانید! (شهری که اولین بار آجرهای لفتون در آنجا بوجود آمد)

مشخصات آجر لفتون

آجرهای لفتون دارای مقاومت فشاری بالایی هستند. وجود سوراخ ها بر سطح این آجر چند علت دارد. یکی از این دلایل، سبک شدن آجر به واسطه سوراخ هایش است که هزینه حمل را برای هر قالب آجر کاهش می دهد. سوراخ های موجود در لفتون موجب پخته شدن کامل تر آجر در کوره میگردد. وجود این سوراخ ها باعث گیرایی بیشتر ملات و استحکام دیوار ساخته شده می گردد.

بنابراین وجود سوراخ ها در آجرهای لفتون اصفهان هیچ نکته منفی برای آجر ایجاد نمیکند و همانطور که در بالا اشاره شد موجب چند مزیت نیز میگردد. از این آجرها برای نما نیز استفاده می شود که نوع 3 گل یا لفتون 3 سوراخ بعنوان آجر توکار استفاده می شود. این آجر از قیمت و مقاومت بسیار خوبی برخوردار است. از لفتون در مناطق جنوبی ایران مانند خوزستان استفاده زیادی می شود.

ابعاد آجر 10 سوراخ لفتون

ابعاد آجر لفتون

این آجرها در سه اندازه در بازار موجود می باشند که در ذیل به آن ها پرداخته ایم:

  1.  لفتون در ابعاد 21/5×10×5/5 (بعنوان نمای ساختمان استفاده می شود)
  2. در ابعاد 19×9×5
  3. آجر عراقی 23×11×7 (از آجر عراقی برای دیوار چینی استفاده می شود. پس از حمله آمریکا به عراق، کشور عراق برای بازسازی نیاز به آجرهای زیادی داشت که در ابعاد بزرگ ساخته شده باشند. تقاضا برای این آجر در سایز بزرگ بالا رفت. این امر باعث شد تولیدکنندگان ایرانی اجر لفتون 23×11×7 تولید کنند و به عراق صادرات کنند)
  4. آجر سه گل لفتون در ابعاد 7×9×20 (برای نمای ساختمان و به صورت توکار نیز استفاده می شود)
خرید آجر لفتون قرمز

استفاده از آجر قرمز لفتون در نمای ساختمان

مقایسه آجر فشاری با اجرلفتون

  • آجرهای لفتون برخلاف آجر فشاری دارای سطحی بسیار صاف است.
  • آجرهای لفتون دارای سوراخ هایی بر سطح خود هستند از جمله آجر 10سوراخ لفتون زرد یا دارای 3 سوراخ هستند که با قرار گرفتن و نفوذ ملات سیمان در آن موجب بالا رفتن استحکام دیوار می شوند.
  • وزن سبک آجر عراقی یا لفتون نسبت به آجرهای فشاری.

لیست قیمت آجر 10 سوراخ لفتون اصفهان

برای آگاهی از لیست قیمت آجر ده سوراخ، قیمت آجرلفتون رنگی، قیمت به روز آجر 10 سوراخه، قیمت آجرلفتون قرمز ، قیمت لفتون نما، قیمت لفتون زرد، قیمت روز لفتون و قیمت هر عدد آجرلفتون با شماره تماس 09133162388 تماس حاصل فرمایید.

درباره آجر نما نسوز بخوانید و به نمای ساختمان خود با آجر نسوز زیبایی چشمگیر بدهید!


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code