آجر لفتون چیست؟

آجر لفتون یا آجر 10 سوراخ به آجرهای دارای 10 سوراخ که از خاک رس تهیه شده اند و برای مصارف دیوار چینی و نما به کار می روند، گفته می شود. مدل 3 گل یا 3 سوراخ لفتون نیز تولید می گردد. آجر 10 سوراخ لفتون همان آجر 10 گل است. معمولا این آجر با خاک رس تهیه میشود اما نوع نسوز آن نیز در بازار موجود است. از آنجایی که خاک رس شهر اصفهان بسیار مرغوب می باشد، لذا آجرهای لفتون اصفهان نیز بسیار با کیفیت تر از دیگر شهرها می باشند. همانطور که در تصویر روبرو مشاهده میکنید، از آجر قرمز لفتون در این ساختمان برای نما استفاده شده است. همچنین میتوانید این آجر را به صورت عرضی نیز برای نما استفاده کنید. آجر لفتون با وجود سبک بودن وزن، مقاومت خوبی در برابر فشار دارد.

آجر لفتون اصفهان

دوام بالا

آجرهای 10 سوراخ برای مدت طولانی دوام می آورند و به راحتی نمی شکنند.

قیمت مناسب

لفتون اصفهان یکی از ارزان ترین گزینه های آجر 10 سوراخ در بازار هستند.

انرژی کارآمد

آجرهای لفتون عایق عالی برای خانه شما تشکیل می دهند.

کاربرد آجر لفتون

 • از نوع درجه 1 لفتون مانند آجر رسی نما نیز برای نمای خارجی ساختمان استفاده می شود. برای سوله ها و دیوار باغ ها استفاده زیادی دارد.
 • دیوار حائل
 • برای ساخت ساختمان های مسکونی، تجاری و صنعتی استفاده می‌شود.
آجر لفتون 10 سوراخ
آجر لفتون 10 سوراخ زرد و قرمز

بیشتر بدانید: درباره شهر لفتون بدانید! (شهری که اولین بار آجرهای لفتون در آنجا بوجود آمد)

مشخصات آجر لفتون

آجرهای لفتون دارای مقاومت فشاری بالایی هستند. وجود سوراخ ها بر سطح این آجر چند علت دارد. یکی از این دلایل، سبک شدن آجر به واسطه سوراخ هایش است که هزینه حمل را برای هر قالب آجر کاهش می دهد. سوراخ های موجود در آجر لفتون موجب پخته شدن کامل تر آجر در کوره میگردد. وجود این سوراخ ها باعث گیرایی بیشتر ملات و استحکام دیوار ساخته شده می گردد.

بنابراین وجود سوراخ ها در آجر لفتون اصفهان هیچ نکته منفی برای آجر ایجاد نمیکند و همانطور که در بالا اشاره شد موجب چند مزیت نیز میگردد. از این آجرها برای نما نیز استفاده می شود که نوع 3 گل یا لفتون 3 سوراخ بعنوان آجر توکار استفاده می شود. این آجر از قیمت و مقاومت بسیار خوبی برخوردار است. از لفتون در مناطق جنوبی ایران مانند خوزستان استفاده زیادی می شود.

مزایای آجر لفتون:

 • مقاومت فشار بالا
 • قیمت مناسب
 • کاربردی برای نمای ساختمان
 • هزینه حمل و نقل پایین
 • پختگی آجر به طور کامل
 • استحکام دیوار توسط آجر لفتون

ابعاد آجر لفتون 10 سوراخ اصفهان

ابعاد آجر لفتون

این آجرها در 4 اندازه در بازار موجود می باشند که در ذیل به آن ها پرداخته ایم:

 1.  لفتون در ابعاد 21/5×10×5/5 (بعنوان نمای ساختمان استفاده می شود).
 2. در ابعاد 19×9×5
 3. آجر عراقی 23×11×7 (از آجر عراقی برای دیوار چینی استفاده می شود. پس از حمله آمریکا به عراق، کشور عراق برای بازسازی نیاز به آجرهای زیادی داشت که در ابعاد بزرگ ساخته شده باشند. تقاضا برای این آجر در سایز بزرگ بالا رفت. این امر باعث شد تولیدکنندگان ایرانی اجر لفتون 23×11×7 تولید کنند و به عراق صادرات کنند).
 4. آجر سه گل لفتون در ابعاد 7×9×20 (برای نمای ساختمان و به صورت توکار نیز استفاده می شود).
خرید آجر لفتون قرمز

استفاده از آجر قرمز لفتون در نمای ساختمان

مقایسه آجر فشاری با آجرلفتون

 • آجرهای لفتون برخلاف آجر فشاری دارای سطحی بسیار صاف است.
 • آجرهای لفتون دارای سوراخ هایی بر سطح خود هستند از جمله آجر 10سوراخ لفتون زرد یا دارای 3 سوراخ هستند که با قرار گرفتن و نفوذ ملات سیمان در آن موجب بالا رفتن استحکام دیوار می شوند.
 • وزن سبک آجر عراقی یا لفتون نسبت به آجرهای فشاری.

لیست قیمت آجر 10 سوراخ لفتون اصفهان

قیمت آجر قرمز 10 سوراخ

قیمت آجر لفتون یا آجر 10 سوراخ با توجه به شرایط بازار و نوع تولید، متغیر است. بطور کلی در بازار ایران، آجر لفتون با ابعاد 20x20x40 سانتی‌متر مشتریان بیشتری دارد.

برای آگاهی از لیست قیمت آجر ده سوراخ، قیمت آجر لفتون رنگی، قیمت به روز آجر 10 سوراخه، قیمت آجرلفتون قرمز ، قیمت لفتون نما، قیمت لفتون زرد، قیمت روز لفتون و قیمت هر عدد آجرلفتون با شماره تماس 09133162388 تماس حاصل فرمایید.

مقایسه آجر لفتون با آجر خشتی:

آجر لفتون 3 گل

آجر لفتون 3 گل

آجر خشتی سنگین تر و استحکام بیشتری نسبت به آجر لفتون دارد. اما فقط در نمای ساختمان به کار می رود در حالیکه آجرهای لفتون هم در نمای بیرونی و هم برای ایجاد دیوار حائل استفاده می شوند. همچنین آجرهای لفتون به دلیل پایین بودن وزنشان، در ساخت ساختمانهای بسیار بلند کاربردی تر هستند. در تولید هر دو مورد از خاکهای طبیعی موجود استفاده می شود که موجب حفاظت از محیط زیست می گردد و همچنین صرفه جویی در مصرف انرژی صورت میگیرد.

برای تصمیم گیری در مورد انتخاب بین آجر لفتون و آجر خشتی باید عوامل مهمی مانند استحکام، وزن، قیمت، کیفیت و نیاز را مورد توجه قرار داد. در صورتی که به دنبال کاهش هزینه ها، افزایش سرعت نصب و استفاده بعنوان دیوار حائل هستید، آجر لفتون یک گزینه مناسب برای شماست. چنانچه بخواهید از آجری برای نمای ساختمان استفاده کنید مواردی مانند آجر نسوز شاموتی، آجر نسوز انگلیسی، آجر دکوراتیو، آجرهای قهوه ای و دیگر آجرهای نسوز را در نظر داشته باشید.

آجر لفتون اصفهان

درباره آجر نما نسوز بخوانید و به نمای ساختمان خود با آجر نسوز زیبایی چشمگیر بدهید!

چرا مشتریان ما را انتخاب می کنند؟

آجرهای 10 سوراخ لفتون یکی از بهترین آجرهای کشور است. آنها با دقت بسیار زیاد ساخته شده اند. آجرهای لفتون مقاوم در برابر آب هستند و ظرفیت زیادی برای نگهداری بار دارند. این آجرها با تکنولوژی برتر ساخته شده اند و به همین دلیل سهم زیادی در ساخت و ساز مسکن در ایران دارند.

آجر نما صادقی طیف متنوعی از محصولات را ارائه می دهد که کیفیت آنها تست شده است. ما اطمینان می‌دهیم که طرح‌ها، رنگ‌ها، بافت‌ها و انواع آجرهای نسوز این مجموعه منحصربه‌فرد و درجه یک هستند. با ما در ارتباط باشید تا به ما در درک نوع آجر مورد نیازتان کمک کنید تا بتوانیم بهترین برنامه ها را برای شما در نظر بگیریم.

جهت دریافت لیست قیمت آجر لفتون اصفهان به شماره تماس زیر پیام دهید.

لیست قیمت

دسته‌ها: آجر سازه ای

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آجر نسوز طوسی