انواع آجر نسوز طرح شاموتی را در اینجا ببینید.

سوالات متداول:

پس از تعیین متراژ، رنگ و سایز آجر با شماره تلفن های دفتر 03132289307 تماس حاصل فرمایید تا پیش فاکتور صادر شود.

آجر نما شاموتی شامل رنگهای نخودی، کرمی، کرمی تیره، قهوه ای، قهوه ای روشن و نسکافه ای است.

ابعاد پلاک ۲.۵×۳۱×۷، کرکره ای ۲.۵×۳۱×۳.۵، تایل ۲.۵×۶۰×۱۰، کف فرش ۲.۵×۲۰×۲۰، پلاک ۲.۵×۲۶×۵.۵

Load More

آجر نسوز شاموتی چیست؟

شاموت (chamotte) یک لغت فرانسوی است و آجرهای شاموتی به دسته آجرهایی می گویند که دارای رنگ زمینه شاموتی هستند. در تولید آجر پلاک شاموتی از ترکیبات اکسید سیلیسیوم (SiO2) و اکسید آلومینیوم (Al2O3) استفاده می شود. از نظر رنگی در واقع آجرهای کرمی رنگ خالدار که میتواند به صورت یکدست و یا رندوم بکار گرفته شود را آجر شاموتی می گویند.

معرفی انواع آجر شاموتی و کاربرد آن

آجرهای شاموتی رامیتوان به صورت یکدست یا شاموتی رندوم به کار برد. خاک این آجرها در حال حاضر از مرند تبریز تهیه می شود. معمولا خاک آجرها به معدنی که از آن بهره برداری می شود، بستگی دارد. این آجر میتواند به شکل آجر نما آنتیک شاموتی هم تولید شود که در نمای داخلی کاربرد بسیار زیبا و خاصی دارد. آجر شاموتی جزو دسته آجر نما نسوز اصفهان محسوب می گردد.

آجر شاموتی اصفهان
قیمت آجر شاموتی

رنگ آجر شاموتی

این آجرها هر چقدر روشن تر باشند، بدین معناست که درصد آهن کمتری در آن ها وجود دارد. با بالارفتن میزان آهن، این رنگ تیره تر می شود مثل آجر شاموتی که قهوه ای تیره باشد. این آهن ممکن است در ابتدا در خود خاک موجود بوده باشد و یا با ترکیبات آهن و منگنز موجب تیره تر شدن یا روشن تر شدن رنگ ها شود. آجر نسوز طرح شاموتی شامل رنگهای نخودی، کرمی، کرمی تیره، قهوه ای، قهوه ای روشن و نسکافه ای می باشد. آجر نما شاموتی از نظر زیبایی دارای بازی رنگ بسیار زیادی می باشد. این نوع رنگ بندی مخصوصا مورد پسند افرادی قرار می گیرد که سایه روشن را می پسندند. افرادی که طرح های سنتی را می پسندند، برای نمای ساختمان، پشت تلویزیون یا نمای داخلی منزلشان به این آجرها روی می آورند. آجرهای طرح شاموتی را میتوانید با رنگهای دیگر آجرهای نسوز مانند آجر نسوز سفید یا آجر مشکی نما تلفیق کنید و در نمای ساختمان به کار ببرید. در حال حاضر این محصول با 14 رنگ مختلف و زیبا در فروشگاه آجر نمای صادقی موجود می باشد.

آجر پلاک شاموتی

یک نمونه آجر پلاک شاموتی رندوم ابعاد2/5×31×7

قیمت آجر شاموتی

قیمت آجرهای شاموتی نه بسیار ارزان و نه بسیار گران است. آجر شاموتی اصفهان معمولا قیمت مناسبی دارند و شما می توانید با بودجه ای متوسط با توجه به ابعاد آجر پلاک شاموتی که در ادامه به آن اشاره کرده ایم، سفارش خود را ثبت کنید. متاسفانه به علت نوسانات قیمت تمامی کالاها و بالا رفتن قیمت ارز، قیمت تمامی آجرها و محصولات همچنین قیمت آجر نسوز شاموتی اصفهان نیز تحت تاثیر قرار گرفته است. به همین علت برای استعلام قیمتها میتوانید با بخش فروش شرکت تماس حاصل نمایید.

ابعاد این آجرها

آجر نسوز شاموتی اصفهان مانند آجر نسوز طرح انگلیسی درسایزهای پلاک ۲.۵×۳۱×۷، کرکره ای ۲.۵×۳۱×۳.۵، آجر نما تایل ۲.۵×۶۰×۱۰، کف فرش ۲.۵×۲۰×۲۰، پلاک ۲.۵×۲۶×۵.۵ عرضه میگردد.

چیدمان آجر شاموتی
آجر نسوز شاموتی گرانیتی

مزایای این نوع چه مواردی است؟

 • عایق حرارت است.
 • نیاز به نگهداری زیادی ندارد
 • آجر شاموتی ضد آب است
 • آجر شاموتی دارای تنوع رنگ زیادی ست
 • سرمایه گذاری برای زندگی
 • آجرهای شاموتی پایدار هستند
 • سبک و طراحی های متفاوتی دارد

آجر یکی از مشهورترین مصالح معماری است که به زیبایی با مدل روستیک، آنتیک و مدلهای دیگر آجر، ساختمانهایی خاص و منحصر به فرد طراحی می کند. دیوارهای آجری نمایان شده اغلب برای آپارتمان ها، رستوران ها و فروشگاه ها بسیار مطلوب هستند و نمای آجری خارجی می تواند باعث گرم شدن ساختمان و یا خانه شود. با این حال، رنگ و برش آجر می تواند تا حد زیادی بر فضای ایجاد شده تأثیر بگذارد. برای مثال آجر سفید به طراحی مینیمالیستی کمک میکند و آجر قهوهای مایل به زرد یا همان آجر شاموتی به نظر می رسد که روستایی و خاکی تر باشد.

هنگام انتخاب رنگ آجر برای طراحی، معماران باید زیبایی مورد نظر خود و خصوصاً برای نمای بیرونی آجر، رنگها و سبک های سازه های اطراف را در نظر بگیرند. رنگ های محبوب آجر شامل قرمز، سفید، برنزه، قهوه ای، نارنجی، خاکستری یا سیاه است که دارای تنوع بسیار متنوعی در آنها و همچنین انواع متنوعی از برش ها است.

رنگ قهوه ای مایل به کرمی آجر شاموتی

آجر شاموتی
قیمت آجر شاموتی
قیمت آجر شاموتی

 آجرهای شاموتی از نظر عرف و نحوه استفاده بسیار شبیه آجرهای قرمز هستند. بسیاری از آجرها نیز ممکن است ترکیبی از قرمز، برنزه و قهوه ای باشند. با این وجود، آجرهای برنزه و قهوه ای با آجرهای قرمز کاملاً تفاوت دارند زیرا در بسیاری از مکان ها تمایل کمتری به ارتباطات تاریخی قوی دارند و در عوض زیبایی طبیعی بی انتها، خاکی و طبیعی را حفظ می کنند. در واقع توصیه می شود آجرهای رنگ شاموتی با صدای منظره اطراف مطابقت داشته باشند.

بررسی چند ساختمان با آجر نمای نام برده

1- اقامتگاهی در مکزیک با آجر شاموتی نما

این خانه با آجر نارنجی رنگ شاموتی نتیجه همکاری Proyecto Cafeína و Estudio Tecalli است. این پروژه، در مکزیک واقع شده است. خانه آجری نارنجی رنگ با تکنولوژی بالایی طراحی شده است. این اقامتگاه به دلیل نزدیک بودن تولید کنندگان محلی آجر در آن منطقه، از عنصر مهم منطقه ای مانند آجر شاموتی استفاده کرده است.

آجر نما شاموتی

آجرها به روشی بسیار زیبا چیده شده اند، که به دلیل تکرار مدولار، امکان هندسه رسا را ​​فراهم می کند. این اقامتگاه منحصر به فرد نورپردازی طبیعی از طریق شبکه و پنجره های سوراخ داری که از چیدمان آجر ها حاصل شده است، را بوجود می آورد.

آجر نسوز شاموتی

همانطور که مشاهده میکنید در نمای داخلی نیز از آجرهای شاموتی بهره برده شده است. دربهای شیشه ای با قابهای مشکی در کنار رنگ نارنجی آجر شاموتی نمایی بسیار گرم را به اقامتگاه ارمغان می دهد. چراغ های کوچک و ساده که نور را کامل میکنند در مناطق مختلف اقامتگاه دیده می شود.

فروش آجر شاموتی

2- در تصویر زیر نمای یک ساختمان بسیار خاص و زیبا که با آجرهای شاموتی ساخته شده است، می بینید. همانطور که میدانیم با آجرها چیدمانهای مختلف ومتنوعی میتوان بنا کرد. این به خلاقیت شما و معمار مرتبط است.

آجر شاموتی

بیشتر بخوانید : آجر نمای خشتی


8 دیدگاه

محسن اعلایی فر · 26 اکتبر 2020 در 7:46 ب.ظ

با سلام
ایا کد رنگی SH-S111-4 در سایز پلاک 7 در 31 در حال حاضر در فروشگاه موجود می باشد؟ در صورتیکه موجود است برای سفارش آیا حضورا باید خدمتتان بیاییم یا به صورت واریز وجه و ارسال درب محل امکان پذیر می باشد؟

  ajorsadeghi · 27 اکتبر 2020 در 12:21 ب.ظ

  با سلام به شما کاربر گرامی. بله موجود می باشد. اگر خرید به صورت حضوری برای شما امکان پذیر نیست، میتوانید کد محصول مورد نظر، ابعاد، متراژ و کلیه فاکتورهای مربوط به آجر را انتخاب و پس از صدور پیش فاکتور اقدام به خرید به صورت غیر حضوری کنید. مراحل دیگر ارسال به صورت تلفنی هماهنگ خواهد شد.

ali mohebi · 29 اکتبر 2020 در 11:24 ق.ظ

درود و عرض ادب
برای ده متر مربع چه تعداد آجر سایز 31×7 باید بخرم؟لطفا راهنمایی کنید

  ajorsadeghi · 29 اکتبر 2020 در 11:33 ق.ظ

  درود دوست عزیز. این مورد باتوجه به نحوه چیدمان آجر در ساختمان مورد نظر شما تغییر میکند. در حالت عادی و روتین با بندکشی در هر مترمربع 40 آجر قرار میگیرد. برای ده متر مربع حدود 400 آجر نیاز است. لطفا با تلفن دفتر تماس گرفته ونحوه چیدمان خود را بفرمایید تا راهنمایی بیشتری در اختیارتان قرار گیرد.

Mis salehi · 1 نوامبر 2020 در 6:38 ب.ظ

سلام و خسته نباشید. آجر شاموتی گرانیتی چند کد رنگی موجو دارین؟

  reza moeini · 9 نوامبر 2020 در 1:08 ب.ظ

  فک کنم 7 یا 8 تا کد رنگی دارن

سهیل ارباب نیا · 3 نوامبر 2020 در 1:12 ب.ظ

سلام برای خرید بار آجر به چه آدرسی باید مراجعه کنیم؟

  ajorsadeghi · 3 نوامبر 2020 در 1:27 ب.ظ

  سلام. به آدرس دفتر فروش آجر صادقی در اصفهان، میدان احمدآباد ابتدای جی غربی. کوچه شماره 5. پلاک 88 مراجعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code