آجر نما سفید اصفهان را با طرح های متنوع این جا ببینید

آجر نسوز سفید چیست؟

آجر نما سفید یا آجر نسوز سفید یکی از پرفروش ترین کدهای رنگی می باشد که از ابتدای سال 1394 در حال تولید است. در حال حاضر حدود 80 درصد بازار آجر را به خود اختصاص داده است. آجر نسوز سفید بر اساس درصد دانه های سطح آن کد بندی می شود.

 این کد رنگ باعث ایجاد بعد و زیبایی چشم گیری در نمای داخلی ساختمان و نمای بیرونی ساختمان میشود. همچنین رنگ سفید آجر یک رنگ خنثی و پایه می باشد.

 به همین دلیل به راحتی میتوان با آجرهای رنگی دیگر مثل آجر انگلیسی یا آجر نسوز مشکی و …. تلفیق شود و طرح های بسیار جالب و جاذبی بوجود آورد.

 در ایام گذشته از سنگهای سفید چینی در ساختمانها استفاده می شد. نماهای مرسوم در 40 الی 50 سال گذشته در اصفهان غالبا با سنگ سفید چینی ساخته می شد. لذا این آجر نسوز یاد آور و تداعی دوران گذشته می باشد. 

قیمت کمتر نسبت به سنگ و سهولت نصب، موجب شد از این آجر بجای سنگهای سفید ساختمانی استفاده شود.

بیشتر بخوانید: آجر نما نسوز اصفهان

نمای ساختمان با آجر سفید:

آجر نما سفید

نحوه تولید آجر نسوز سفید:

برای تهیه آجر سفید نسوز از خاک کائولن استفاده می شود. کائولن (خاک چینی) در تولید انواع چینی، سرامیک و آجر نما سفید کاربرد ویژه ای دارد.

 این خاک در مناطق خراسان جنوبی و آذربایجان غربی با کیفیت خوبی یافت می شود. البته میتوان گفت کائولن در اکثر مناطق کشور عزیزمان موجود است اما کیفیت کمتری نسبت به دو نقطه ذکر شده دارند.

 از لحاظ تولید، خاک سفید این محصول باید دارای آهن و اکسید فلزهای دیگر مانند اکسید آهن، منگنز، تیتانیوم به میزان خیلی کم باشد. تا موجب بوجود آمدن رنگ طوسی آجر نسوز طوسی یا سفید گردد. 

اگر خاکی حاوی این عناصر نباشد موجب سستی آجر میشود. در اینجا چالشی بوجود می آید. آجر هم باید دارای مقاومت و استحکام باشد و هم عاری از عناصر فلزی باشد. لذا برای تولید آجر نسوز سفید دقت و دانش زیادی مورد نیاز است. 

آجرنما نسوز سفید برای پخت در کوره به حرارت زیادی نیاز دارد. این درجه حرارت چیزی در حدود 1250 تا 1280 درجه می باشد.

 جنس کوره در سفیدی آجر تاثیر بسزایی دارد. نکته دیگر که قابل تامل است اینکه آهک (هیدروکسید کلسیم) که از کانی هایی ست که نباید در آجر موجود باشد، به رنگ سفید است. 

اگر آهک در آجر سفید وجود داشته باشد، به دلیل همرنگی با آجر دیده نمیشود. ولی مدتی بعد این کد رنگ آجر دچار مشکلاتی خواهد شد. بنابراین در زمان تولید باید از دانش، دقت و تخصص مورد نیاز استفاده شود.

خرید آجر نما سفید و آجر سفید صدفی

این آجر یکی از نمونه آجرهای ارائه شده در این مجموعه می باشد. آجر سفید نسوز شامل رنگهایی از جمله آجر سفید دانه دار، آجر سفید متمایل به طوسی و آجر نما سفید صدفی و… میباشد. 

این روزها استفاده از آجر دکوراتیو به رنگ سفید در میان مردم بسیار مرسوم شده است و به نوعی خانه را به صورت مینیمال و مدرن تبدیل می کند.

 آجر سفید در طراحی داخلی کاربرد زیادی دارد. همچنین این نوع آجر برای نمای بیرونی ساختمانها نیز استفاده می گردد. 

برای آگاهی از قیمت این نمونه آجر میتوانید با بخش فروش دفتر تماس حاصل فرمایید و کد درخواستی خود را اعلام کنید. همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس حاصل خواهند کرد.

لیست قیمت

قیمت آجر نما سفید اصفهان:

آجر تزیینی سفید یا به اصطلاح آجر سفید تزئینی نسوز از گران ترین آجرها در دسته بندی نسوز می باشد. این مساله به سه دلیل که در بالا به آن اشاره شد، اتفاق می افتد.برای آگاهی از قیمت روز آجر نما سفید اصفهان با شماره تلفن 09133162388 تماس حاصل فرمایید تا برای شما لیست قیمت ارسال گردد.

علت بالابودن قیمت آجر نما سفید:

 1. چالشهای تولید
 2. تقاضای بالای این آجر
 3. مصرف بالای انرژی و گاز که برای پخت نیاز دارد

ابعاد آجر سفید نما چیست؟

این نوع آجر در ابعاد 5/5×26×5/5 و 2/5×31×7 و در اندازه تایل آجری سایز 3×60×10 و همچنین در سایز 20×20 ، 40×8 و ابعاد 40×4 قابل سفارش می باشد.

پروژه های انجام شده با آجر سفید نما در اصفهان و خمینی شهر
نمای آجر نسوز سفید اصفهان
نمای ترکیبی سنگ و آجر نسوز سفید

آجر نما سفید در طراحی داخلی:

در اکثر موارد روندی تزئیناتی وجود دارد که قلب صاحبان خانه را به سختی جلب می کند و سپس به سرعت محو می شود و ظاهری فرسوده و قدیمی را از خود به جای می گذارد. با آجر سفید، مطمئناً چنین اتفاقی نمی افتد.

 اگر این کار را درست انجام دهید، یک دیوار آجری سفید به راحتی می تواند یکی از بهترین روشهای دکور خانه شما را به شما هدیه کند، که هم از نظر دوام و هم از لحاظ سبک، کاملا آزمایش خود را پس داده است.

از کاربردهای آجر که یک پایه اصلی در معماری و طراحی است، به ایجاد امکانی برای ساخت فضای داخلی یکتا و کاربردپذیری آن اشاره میکنیم.

 آجرها با اکثر سبک های محبوب دکوراسیون از صنعتی گرفته تا بووهو و اسکاندیناوی به خوبی کار می کند. این بدان معنا نیست که آجر هیچ فردیت و شخصیتی ندارد و بیشتر از یک عنصر خودکفا از دکوراسیون به عنوان پس زمینه عمل می کند. 

در واقع، بسته به نحوه کار در اطراف آن می تواند هر دو کار را انجام دهد. از دیوارهای آجری سفید به عنوان ابزاری برای ایجاد کنتراست استفاده می شود. وقتی رنگ زمینه سفید باشد، تن های غنی مانند خاکستری و قهوه ای عمق واقعی ایجاد می کنند.

آجر سفید در طراحی داخلی

آجر سفید از نظر انتخاب طراحی مبلمان، پالت رنگ و لوازم جانبی تقریباً انتخاب نامحدودی به شما می دهد. در واقع هیچ اثری وجود ندارد که نتوانید هنگام ایجاد دکوراسیون رویایی خود در پس زمینه دیوار آجری سفید به دست آورید.

 بسته به اینکه شما از چه سبک دکوراسیون استفاده می کنید، خانه شما می تواند احساسات دنج یا سرد و زاهدانه داشته باشد. آجر سفید می تواند گرما و جذابیت یک نمای رستیک را به خانه اضافه کند یا سختی آپارتمان های فوق مدرن و مینیمالیست را برجسته کند.

 این رنگ آجر می تواند باعث ایجاد احساس روشنایی و هوای نشمین شود، یا با ایجاد کنتراست شدید، قدرت رنگ های تیره را تقویت کند.

بحث مهم دیگر به نفع آجر سفید این واقعیت است که، در مقایسه با سایر رنگها و مدلهای دیگر آجر، می توان از آن در فضای داخلی کوچکتر استفاده کرد. بدون اینکه احساس غم و تنگی در آنها ایجاد شود. آجر سفید حتی در اتاق های باریک و کم نور نیز تاثیر خوبی دارد.

 در نهایت باید گفت انتخاب آجر تزیینی سفید یا نوع نسوز آن هرگز ایده ی اشتباهی نیست و این کد رنگ یک رنگ جهانی است که با هر تم تزئینی که دوست دارید تطابق کامل دارد. 

انواع سبکهای دکوراسیون و تطبیق آجر نما سفید با آن

سبک بوهو در کنار رنگ سفید آجر

قیمت آجر نما سفید
آجر سفید در طراحی داخلی

آجر سفید و بوهو مانند شیرینی و شربت افرا هستند. این دو در کنار هم یک آرایش بی نظیر را تشکیل می دهند.

 آجر سفید که با ترکیبی متضاد از مبلمان نرم و لوازم جانبی پر جنب و جوش همراه شده است، به بوم کاملی تبدیل می شود که به فانتزی سبک بوهومین شما بافت می بخشد.

 اگر دکور کم رنگ را ترجیح می دهید ، اما هنوز هم به دنبال داشتن ظاهری با روحیه آزاد هستید، سراغ یک پالت خنثی بروید که با چوب طبیعی، گیاهان و لوازم جانبی رنگ طلایی ساخته شده است. فقط سلیقه خودتان را دنبال کنید!

دیوار آویزهای مکرومه بافی، ملیله کاری های قدیمی، سوغاتی سفر به مراکش، قفسه های کتاب چوبی و گیاهان سبز همه به نمای آجری سفید با سبک خانه ی بوهو خوش آمدید!

برای خرید آجر شاموتی کلیک کنید!

سبک صنعتی با دیوارهای آجر نسوز سفید

قیمت آجر نما سفید

آجری که در نمای یک دکور صنعتی استفاده شده است، در قلب این نما بسیار پر سر و صداست و جذابیت شدید مواد اولیه ساختمانی را نشان میدهد.

 به همان اندازه که آجر قرمز احتمالاً از این نظر بسیار کاربرد دارد، دیوارهای آجری سفید نیز دارای جایگاه شایسته خود در چیدمان هایی به سبک دکوراسیون صنعتی هستند.

 آنها مطابقت کاملی با اجزای معمولی سبک صنعتی دارند. سطوح فولادی، شیشه، چوب های فرسوده، بتن و وسایل روشنایی قدیمی در این سبک استفاده میشوند.

 همچنین آجرهای سفید رنگ، زمینه مناسبی برای دکوراسیون دیوار به سبک هنری شهری، نورهای نئون، دیوار نویسی یا تایپوگرافی پررنگ، ایجاد می کنند.

وقتی چوب، فلز و آجر در یک فضای صنعتی با هم ترکیب شوند، با وجود دیوارهای سفید رنگ، فلز و چوب بیشتر برجسته می شوند و چیزی غیر قابل انکار در نتیجه بوجود می آید.

سبک اسکاندیناویایی و آجر نمای سفید داخلی

آجر تزئینی سفید

نیازی به متقاعد کردن علاقه مندان به دکوراسیون اسکاندیناوی نیست که نمای سفید آجر، یک خیره کنندگی بینظیر در آن ایجاد میکند. مینیمالیسم نیز به طرز شگفت انگیزی با طراوت و جذابیت بی نظیر دیوارهای آجری سفید بازی می کند. 

این سبک فضایی را ایجاد می کند که تمیز و کاربردی به نظر می رسد، اما در عین حال دنج و پذیرا است. از میان پالت های رنگی خنثی و خطوط ظریف که از مشخصه های دکور اسکاندیناوی است، آجر سفید دیگر پس زمینه نیست، بلکه سهم بزرگی در ایجاد تأثیر بصری اتاق دارد.

سبک رستیک یا روستایی با آجر نمای سفید

استفاده از آجر، با جلوه ای ساده و عاشقانه و مبلمان چوبی روستایی، راهی عالی برای ترسیم نشانه هایی از موضوع حومه و زندگی در مجاورت طبیعت است. در این سبک، جایی که آجر سفید به بهترین شکل به نظر می رسد، قطعاً آشپزخانه است.

آجرهای سفید نسوز، آجرهای نقاشی شده به رنگ سفید، آجرهای مصنوعی به رنگ سفید و کاغذ دیواری آجر سفید، امکانات تجلیل از افسانه های دیوار آجری سفید بی پایان است!.

 امروز ما همه ی آنها را با نشان دادن ظاهر متفاوت و مختلفی که یک دیوار آجری سفید شیک می تواند ایجاد کند، به نمایش می گذاریم. 

از سبک بوهو گرفته تا اسکاندیناوی، گزینه های جلوه کردن این رنگ منحصر به فرد زیاد است. یک اتاق با یک دیوار آجری سفید می تواند تقابل بین تاریکی و روشنی را تقویت کند.

قیمت آجر نما سفید

دیوار آجری سفید پس زمینه ایده آل برای تزئینات پاستلی و گیاهان تازه است. جای تعجب نیست که این ظاهر یک انتخاب محبوب برای آشپزخانه های رستیک است!

در حالی که بسیاری از افراد رنگ آمیزی دیوارهای آجری خود را به رنگ سفید انتخاب می کنند، کسانی هستند که ترجیح می دهند آجرهای سفید سفارش دهند و آنها را نصب کنند. بعضی از مردم آجرهای واقعی را انتخاب می کنند در حالی که دیگران برای جلوگیری از هزینه های نصب دیوار آجر، کاغذ دیواری با طرح آجر را انتخاب می کنند. اما هیچ کدام مانند آجر واقعی عمل نمیکند!

برای آشنایی با آجر قزاقی سنتی و انواع آن کلیک کنید.

استفاده از آجر سفید نما در قسمتهای مختلف

دیوار سفید آجری در نشیمن

 صرف نظر از منشأ ساده آن، آجر سفید یک راه حل زیبا است که طراحان داخلی و صاحبان خانه از چند سال گذشته به سمت آن گرایش پیدا کرده اند تا ویژگی منحصر به فرد و زیبایی روز را به یک فضا اضافه کنند.

 در هیچ کجای دیگر واقعی تر از اتاق نشیمن مخصوصا نمای پشت تلویزیون این آجر نمیتواند خود را نشان دهد. همچنین آجر اطراف شومینه میتواند به رنگ سفید باشد که این امر کاملا سلیقه ای می باشد.

قیمت آجر نما نسوز سفید

استفاده از آجر سفید نما در آشپزخانه

ما هرگز با استفاده از آجر در دکوراسیون آشپزخانه خسته نخواهیم شد، خواه در کفپوش، جزیره ثابت آشپزخانه یا هر سطح دیگری باشد که خواستار ایجاد یکپارچگی است. 

تنها چیزی که باید بخاطر بسپارید این است که سطوح آشپزخانه مستعد تجمع چربی است. برای لذت بردن از یک دیوار آجری بدون لک، پانل های آجری مصنوعی یا کاشی و سرامیک را در مناطقی که بیشتر در معرض لک هستند، در نظر بگیرید.

 یکی از راه های غلبه بر این مانع، اگر می خواهید یک صفحه پشتی آجر سفید اصل داشته باشید، نصب یک صفحه شیشه ای برای محافظت از آجر کاری است.

آجر نسوز سفید اصفهان

اتاق خواب با نمای سفید

 ما این را هر بار برای هر اتاق می گوییم، اما دوباره می گوییم. آجر سفید برای اتاق خواب یک انتخاب مناسب است، به خصوص اگر از پشت تخت بدرخشد.

 یک تاج برای تخت خود اضافه کنید و دیگر نیازی به کارهای بیشتری ندارید تا در نهایت با یک جلوه خیره کننده مواجه شوید. در اینجا یک دیوار آجری سفید محیطی آرامش بخش برای شما ایجاد می کند.

ورودی خانه با رنگ سفید آجر

یک ورودی چشم نواز ریتم بقیه خانه شما را تعیین می کند. 

راهروها کم حجم ترین فضاهای یک خانه هستند و اگر می خواهید آنها را آراسته کنید، به راه حلی نیاز دارید که توجه را به خود جلب کند، اما باعث نمی شود فضای تنگ و گرفتگی ایجاد شود.

 یک دیوار با  آجر نسوز سفید هم بافت جالبی به دیوارها می بخشد و هم چشم را فریب می دهد تا دیگران فکر کنند ورودی خانه ی شما کمی بزرگتر از حد واقعی است.

نمای آجر نسوز سفید

نحوه تزئین دیوارهای آجری سفید رنگ

یک دیوار سفید از آجر به خودی خود یک تزئین جذاب است، بنابراین می توانید آن را کاملاً خالی بگذارید. اگر قصد دارید اتاق را با طرح های جالب مبلمان یا رنگ های اشباع و خودنمایی اشغال کنید، ایده خوبی است.

 یک دیوار سفید از آجر زمینه ای خنثی برای برجسته سازی سایر عناصر دکوری ارائه می دهد، در عین حال توجه کافی را به خود جلب می کند

قیمت آجر نما سفید

برترین گزینه های ما قطعاً آینه هایی با قاب طلایی، قفسه های کتاب ساده و دیوارکوب های دیواری است که به نظر می رسد همه به جذابیت طبیعی آجر افزوده اند. 

گیاهان بزرگ سبز را فراموش نکنیم، که همیشه در پس زمینه دیوارهای آجری شگفت انگیز به نظر می رسند. برای آن دسته از افرادی که هرگز به چیزهای عادی رضایت نمی دهند، نقاشی دیواری در مقیاس بزرگ روند رو به رشد در طراحی داخلی است.

استفاده از مبلمان خاکستری به فضای شما احساس تداوم می بخشد. مبلمانی را انتخاب کنید که دارای لبه های براق باشند. وسایل فلزی مانند لوسترها، چراغ های بلند، قفسه ها با دیوارهای آجری سفید به زیبایی جفت می شوند.

از بازی با بافت نترسید. برای ایجاد زیبایی، یک کفپوش خزدار یا چند عثمانی مخمل خواب دار به آن اضافه کنید. همچنین، دیوارهای سفید به شما فرصت زیادی می دهد تا با رنگ های مورد علاقه خود بازی کنید.

در آخر، برخی از گیاهان آپارتمانی را به فضا اضافه کنید تا ظاهری طبیعی ایجاد کنید.


15 دیدگاه

رضا فرهومند · 29 اکتبر 2020 در 8:19 ب.ظ

عرض ادب خدمت مجموعه آجر صادقی. کرایه حمل بار تا شاهین شهر چقدر هست؟

  ajorsadeghi · 30 اکتبر 2020 در 2:08 ب.ظ

  سلام . لطفا جهت آگاهی از قیمت دقیق با تلفن 09133162388 تماس بگیرید

مهرداد امینی · 30 اکتبر 2020 در 8:51 ق.ظ

سلام خسته نباشی جناب اجر سایز 2.5*60*10 برای 40 متر میخواستم.چه تعداد اجر نیازه بخرم؟

  ajorsadeghi · 30 اکتبر 2020 در 2:13 ب.ظ

  سلام. وقت بخیر. برای سایز 2.5×60×10 برای هر متر مربع با چیدمان معمولی تعداد 16 قالب آجر نیاز است. برای 40 متر حدود 640 قالب آجر نسوز نیاز است.

محمدرضا پاک نیا · 3 نوامبر 2020 در 1:21 ب.ظ

درود بر شما. بنده قصد خرید 150 متر آجر نما سفید را دارم. پس از خرید تا چه زمان میتوانم آجر را نگه دارم و سپس از آن در نما استفاده کنم؟

  ajorsadeghi · 3 نوامبر 2020 در 1:26 ب.ظ

  درود برشما. بهترین زمان برای استفاده از آجر تا یکماه پس از تولید است. چنانچه آجر را خریداری کردید سعی کنید تا حداکثر 1 ماه و نیم پس از خرید آن را استفاده کنید و بیشتر از این زمان در کارتن نماند. پس از خرید هرچقدر آجر در محیط خشک و دور از نور آفتاب باقی بماند زمان بیشتری برای خراب نشدن (آلوئک نزدن، ترک نخوردن، شکفته نشدن ) دارد.

Sara motamed · 27 دسامبر 2020 در 10:45 ب.ظ

اجر سفید برای دکور داخل خونه واقعا قشنگه. مخصوصا برای پشت تی وی. لطفا از نماهای بیشتری عکس بزارید

  ajorsadeghi · 28 دسامبر 2020 در 3:20 ب.ظ

  با تشکر از شما بله حتما .

سامیار · 13 ژانویه 2021 در 8:05 ب.ظ

بسیار تشکر میکنم از این مطلب بسیار کامل و جامع که از تمام جهت به اجر سفید پرداخته بودید. واقعا عالی بود

یحیی آباده · 26 ژانویه 2021 در 8:38 ق.ظ

سلام و عرض ادب. برای ابجاد براقیت روی اجر از چه محصولی استفاده کنیم؟

  ajorsadeghi · 30 ژانویه 2021 در 11:34 ق.ظ

  از محصولات نانو یا آب گریز

ماندانا امینی · 27 ژانویه 2021 در 12:26 ب.ظ

عالی و جامع بود

سحر صمیمی · 15 مارس 2021 در 7:03 ق.ظ

واقعا مطلب بسیار عالی و جامع بود و از همه سو به آجر سفید نگاه شده بود. سپاسگذارم

مریم · 23 سپتامبر 2022 در 4:32 ق.ظ

خیلی خوب بود مطالب ممنون… من یه خونه روستایی خریدم میخواستم تو آشپزخونش از آجر نسوز سفید استفاده کنم شما گفتین چربی وقتی بچسبه نمیشه پاک کرد؟یا من منظور شمارو اینطور متوجه شدم…. پیشنهاد شما برای پشت گاز و سینک اگه آجر نسوز سفید نیست چی بهتر که شبیه به اون باشه…ممنون

  ajorsadeghi · 27 سپتامبر 2022 در 12:34 ب.ظ

  بهتر هست از محلول نانو روی آجر نسوز استفاده بشه که آجر را ضدآب میکنه. برای این منظور با شماره تلفن 09133162388 تماس بگیرید تا به طور کامل راهنمایی بشید. برای پشت سینک اگر مایل به استفاده از رنگهای روشن هستید از آجر طوسی نیز میتونید استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آجر نسوز طوسی