آجر نما سفید اصفهان
آجر نسوز سفید
آجر نما نسوز قهوه ای صادقی
آجر نسوز قهوه ای
آجر نسوز مشکی
آجر مشکی
آجر طوسی
آجر طوسی نسوز
آجر شاموتی نسوز
آجر شاموتی
آجر نسوز رنگ نسکافه ای
آجر نسکافه ای
نمای انگلیسی
آجر انگلیسی

آجر نما نسوز از جمله مصالح پرکاربردی به شمار می رود که می تواند هم به صورت دستی یا سنتی و هم توسط خطوط تولید صنعتی در بازار فروش عرضه شود. برای سالهای متمادی یکی از دغدغه های معماران ساختمان و طراحان برجسته بهره گیری از یک نوع مصالح مقاوم و منعطف بوده که بتواند ضمن ماندگاری از ویژگی های خاص و بارزی نیز برخوردار باشد. از همین رو با تولید انواع آجر نسوز نما و آجر دکوراتیو داخلی استفاده از این محصول به تدریج رو به گسترش نهاده و امروزه دیگر در سازه های مختلف این نوع آجر حرف اصلی را می زند.

نمای آجر نسوز

از آجر های نسوز به عنوان آجر نما و آجر دکوراتیو داخلی نیز استفاده می کنند. نمای آجر نسوز بدون تردید در مقایسه با سایر نماهای موجود از نوعی ظرافت و زیبایی خاصی برخوردار است. به عبارت دیگر با استفاده از انواع آجرهای نسوز ضمن تامین نیازهای خود در این زمینه همچنین می توان ماندگاری و کیفیت را نیز به عنوان دو هدیه ارزشمند به مشتریان این محصول تقدیم کرد. این نوع آجرها فقط حکم یک مصالح عادی را ندارند بلکه در واقع نشان از محصولی مطمئن و انتخابی ماندگار دارد.

ابعاد آجر نسوز نما

آجرهای نمای نسوز در ابعاد مختلفی در حال حاضر موجود هستند. در انواع آجر تایل، کرکره ای، پلاک نسوز نما، کف فرش و… ابعاد آجر نما به صورت 20×5 ، 21/5×5/5، 26×5/5، 31×7، 31×3/5، 40×8، 40×10،40×60، 20×20، 10×10 و 26×6/5 میباشد.

آجر نسوز اصفهان

قیمت آجر نما نسوز

متاسفانه به علت نوسانات بازار و قیمت ها در تمام زمینه های ساختمانی و غیر ساختمانی از قرار دادن قیمت در سایت معذوریم. اما شما هموطنان عزیز میتوانید تنها با یک تماس و یا یک پیغام در واتس اپ شماره تماس 09133162388 از قیمت هر متر مربع آجر نسوز نما و قیمت آجر نمای 3 سانتی، قیمت آجر نمای داخلی، قیمت آجر نسوز باربیکیو، قیمت آجر نسوز نما داخلی و قیمت آجر نما 10 سوراخ اطلاع پیدا کنید.

اجرای آجر نما نسوز:

1- اجرای آجر نما با استفاده از انواع چسب مخصوص (بدنه کار پلاستر سیمان زده می شود و آجر نما با استفاده از چسب به سطح پلاستر زده شده، چسبانده می شود).

قیمت آجر نما نسوز
قیمت آجر نما نسوز

2- روش دوم اجرا و نصب نمای آجری ساختمان تر با استفاده از ملات است.

3- اجرای آجر نمای ساختمان به صورت خشک

آجر نما نسوز

زمان مورد نظر برای اجرای هر یک از نماکاری های فوق متفاوت است. در این بین روش استفاده از چسباندن آجر نما نسوز توسط ملات نسبت به سایر موارد به زمان بیشتری نیاز دارد. هر چند هر یک از این شیوه ها دارای مزایا و معایب خاصی نیز می باشند ولی استفاده از روش آجر نمای خشک به دلیل استحکام بیشتر و استفاده از انواع پیچ و رول پلاک فلزی، مهندسی تر است. در سایر موارد ممکن است آجر مورد نظر پیش از موعد از محل نصب کنده شود. قرار گیری این نوع آجر در قسمت های فوقانی یا پایین بناهای مختلف با اشراف و تسلط بر رنگ بندی آن می تواند تلفیقی از هنر و تابلوی بی نظیری از زیباترین آجر نسوز را به نمایش بگذارد. البته مهارت و تبحر تیم های نصب این نوع آجر نیز در این زمینه تاثیر مستقیم دارد. در واقع به همان نسبت که رعایت اصول فنی و آشنایی با قواعد هندسی در این گروه از استادکاران یا تیم های تخصصی رعایت شود، می توان شاهد اجرا و نصب موفقیت آمیز تری باشید.

آموزش نصب و اجرای آجر نسوز نما را در کلیپ روبرو ببینید:

 منبع کلیپ: www.youtube.com

چرا از آجر نما نسوز استفاده کنیم؟

برخی از مهمترین دلایلی که می تواند خرید انواع آجر نسوز را برای شما بیشتر توجیه کند و موجب شود تا با رضایتمندی بیشتری نسبت به انتخاب انواع آجر نمای نسوز اقدام کنید در پایین اشاره شده است:

  1.  کاربردهای متنوع آجر نسوز نما
  2.  طرح ها و رنگ بندی آجر نما نسوز
  3.  دوام و ماندگاری بالا
  4.  قیمت مناسب آجر نسوز نسبت به سنگ و مصالح دیگر
آجر نما اصفهان

آجر نسوز مخصوص شومینه و پشت تلویزیون

از انواع آجر نسوز می توان به منظور بهره گیری در انواع نماهای بیرونی ساختمان، دکوراسیون داخلی، شومینه و طراحی باربیکیو و موارد مشابه استفاده کرد. در واقع نوع خاصی از این آجرها که آجر نسوز شومینه است، بدین منظور و برای به کارگیری در کوره هایی با دمای بالا به دلیل مقاومت عالی در برابر دمای نامتعارف مورد استفاده قرار می گیرد. این آجر نسوز می تواند تا سالها ماندگاری داشته باشد و البته در این بین کیفیت متریال مورد استفاده در تولید این نوع آجر نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. به طور کلی آجرهای نسوز به دلیل تنوع و پرکاربرد بودن آن توانسته اند هم از نظر ساختار کلی و هم از لحاظ سایر جنبه های زیباشناختی، تحول چشمگیری را در این زمینه به وجود بیاورند. در دکوراسیون داخلی نیز استفاده از این نوع آجر به عنوان آجر نسوز پشت تلویزیون یکی دیگر از کاربردهای این محصول به شمار می رود. میتوان از آجر آنتیک نما برای این کار بهره برد که زیبایی خاصی به دیوار خانه تان. همچنین آجر نما رستیک نیز برای اینکار پیشنهاد می شود

آجر نما اصفهان

طرح ها و رنگ بندی انواع آجر نما اصفهان

انواع آجر نما اصفهان که در نمای کار استفاده میشود، موجب میشود تا در این زمینه از آزادی عمل و حق انتخاب بیشتری برخوار باشید. در واقع غیر از این که انواع آجرهای نسوز در اشکال مختلفی با ابعاد متفاوت از قبیل انواع آجر نسوز مربعی می توانند تولید شوند حتی در نحوه تولید آن به شکل انواع آجر نمای دستی یا آجر نسوز صنعتی نیز مواجه هستیم که البته می توانید با توجه به نیازهایتان انتخاب آگاهانه تری داشته باشید. انواع طرح های این نوع آجر که زیبایی ها و ظرافت های خاصی را در اشکال سه بعدی به نمایش میگذارد و آجر نسوز طرح چوب از جمله طرح های پرطرفدار در بین سایر طرح ها به شمار می روند. انواع آجر نسوز طرح انگلیسی، آجر نسوز شاموتی، نما آجر نسوز رستیک و آجر نما نسکافه ای از طرح های محبوب این نوع آجر می باشند. رنگ بندی این نوع آجر نما غالبا به شکل آجر نسوز تیره، آجر نما قهوه ای، آجر نسوز مشکی، آجر نسوز خاکستری، آجر نما سفید و نما آجر نسوز قرمز می باشد که می تواند شادابی و زیبایی خاصی را به ساختمان شما هم در نمای بیرونی و هم در دکوراسیون داخلی بدهد.

دوام و ماندگاری آجرهای نسوز

چگالی آجر نما نسوز بالا بوده و در نتیجه به دلیل متراکم بودن و فشردگی ذرات این نوع آجر می توان از آن در سازه های مختلف حتی به شکل پایه ای نیز بهره گرفت. آجر نسوز عایق حرارت و رطوبت به شمار می رود و می تواند در بسیاری از مناطق مورد استفاده قرار گیرد و از هدر رفتن گرما در زمستان و تخلیه هوای خنک در تابستان جلوگیری کند. بنابراین شما در هر نقطه از ایران که باشید می توانید از این نوع آجر با خیال راحت استفاده کنید. همچنین براق کردن آجرنما نیز به راحتی با محلولهای نانو موجود در بازار میسر است که این خود مزایای بسیاری برای آجر بوجود خواهد آورد.

دوام آجر نما اصفهان
استفاده از محلول نانو برای دوام و ماندگاری آجر نما ساختمان

قیمت مناسب آجر نسوز نما

یکی دیگر از ویژگی های برجسته انواع آجر نسوز قیمت مناسب آن است. شما می توانید به جای هزینه های گزافی که بابت نماکاری ساختمان با سنگ انجام می دهید این نوع آجر را با قیمت بسیار مناسبی از شرکت آجر صادقی تهیه و خریداری نمایید.

چه تعداد آجر در هر متر مربع نیاز است؟

معمولا تعداد آجر در متر مربع به نحوه چیدمان آجرها بستگی دارد ولی در جدول زیر تعداد در متر مربع بر اساس بند یک سانت پیرامون هر آجر ذکر شده است.

تعداد آجر نما نسوز در هر متر مربع

آجر نما نسوز برای دکوراسیون داخلی

دیوارهای آجری به عنوان یک نقطه کانونی یا ایجاد پس زمینه ای که سایر عناصر طراحی اتاق را تکمیل یا در تضاد قرار می دهد، به هر اتاق شخصیت می بخشند. سبک شما صنعتی یا روستایی باشد، زیبایی و یکنواختی دیوار آجری می تواند به بافت و زیبایی آن بیفزاید. آجرهای نسوز و آجر نما شیل می تواند جذابیت دنیای قدیم را اضافه کند یا فضای خانه و ساختمان شما را به روز کند.

اگر در نمای داخلی خانه خود یک دیوار آجری دارید میتوانید روی آن را یک حرف فارسی یا انگلیسی بتراشید. با این وجود اگر تصمیم دارید خانه خود را بفروشید، باید آن قسمت از دیوار را بپوشانید. از دیوارهای آجری میتوانید در هر مکانی استفاده کنید. یک آشپزخانه مکانی عالی برای ترکیب آجر شیل یا آجرهای نسوز است. همچنین از انواع آجر میتوان برای زیرزمین ها و کف فرش نیز استفاده کرد. صاحبان خانه ها میتوانند برای یک تغییر اساسی در زیرزمینها از ترکیبات رنگی مختلف آجرها استفاده کنند. به ویژه زمانیکه پنجره ها محدود باشند. دیوارهای شومینه نیز برای این ترکیب ها بسیار مورد علاقه هستند. پیشنهاد میشود رنگ آجری مناسب و متناسب با روتختی و مبلمان انتخاب کنید. اگر طرفدار سبک های مینیمال هستید، بهتر است از آجر نسوز سفید در دیوار استفاده کنید. آجر دکوراتیو و آجر نما رستیک نیز گزینه های بسیار خوبی برای نمای ساختمان و دکوراسیون داخلی هستند. میتوان از این آجرها به میزان کم در پشت ال سی دی با طرح های متفاوت بهره برد.

آجر نسوز نما

بهترین آجر نسوز نما

صفت بهترین عموما به چیزی اطلاق می شود که دارای گزینه های زیادی برای امتیاز دهی باشد. حال برای تعریف بهترین آجر نسوز نما چند فاکتور وجود دارد که باید در این فاکتورها، آجر مورد نظر به اصطلاح حرفی برای گفتن داشته باشد.

آجر باید توپر و مقاومت بالا داشته باشد. غالبا آجری که از نظر وزن سنگین تر است مرغوب تر از آجرهای نسوز سبک است. سطح آجر نباید دارای سوراخ یا حفره باشد. در زمان کنارهم گذاشتن آجرها و چسباندن آنها در کنار هم، آجرها باید دارای خاصیت مکندگی باشند. این خاصیت زمانی حاصل می شود که میزان جذب آب آجر نما مناسب باشد. این میزان از یک استاندارد نباید کمتر یا بیشتر باشد. این عدد بین 10 تا 15 درصد می باشد. اگر میزان جذب آب کم باشد چسبندگی اتفاق نمی افتد. چنانچه این عدد بیشتر شود هم موجب اختلال در روند چسبیدن و بکار بردن آجر نمای ساختمان می شود.

آجر نمای خوب آجری ست که تحمل میزان فشار وارده به ساختمان را داشته باشد. این آجر باید به درستی و خوبی در کوره تحت حرارت مناسب پخت شده باشد. آجری که مقاومت کمی دارد به سرعت خرد می شود و میشکند.
بهترین آجر نما باید جذب کننده صوت باشد. میزان انتقال صوت به میزان ضخامت دیوار نیز بستگی مستقیم دارد. استفاده از آجرهای مرغوب موجب طول عمر ساختمان با همان زیبایی روز اول می شود. میزان جذب کنندگی یا عایق صدای آجر غالبا 45 دسی بل برای آجری با ضخامت 4.5 اینچ و 50 دسی بل برای آجرنمایی با ضخامت 9 اینچ است.

5 نمای آجری خیره کننده در جهان را بشناسید!

نمای ساختمان با آجر نسوز:

اگرچه آجر نما برای هزاره ها مورد استفاده قرار گرفته و ماده ای اساسی است، اما این پروژه ها نشان می دهد که هنوز هم می توان از آجر به روش های جدید و ابتکاری استفاده کرد. این پروژه ها درک استادانه ای از این رسانه باستانی به نمایش می گذارند، در حالی که مفروضات مربوط به چگونگی استفاده یا عدم استفاده را رد می کنند. این معماران به جای تصمیم برای آشکار نمودن قدرت و امنیت، با ایجاد دیوارها و صفحه های سوراخ دار، مقاومت و باز بودن نما را با قابلیت انعطاف پذیری آجر نسوز به چالش می کشند. در این پروژه ها از انواع آجر نما، آجر قزاقی سنتی و آجرهای قرمز استفاده شده است. در زیر نمونه هایی از نمای ساختمان با آجر نسوز مورد استفاده به نمایش گذاشته شده است.

1) دفتر ترمه (ساختمان طراحی شده توسط احمد بطحایی و FMZD، همدان، ایران)

به نظر می رسد نمای ساختمان از انبوهی از آجر ساخته شده است. در طبقه پایین، یک مغازه وجود دارد که شبیه غار است، در حالی که آجر کاری در طبقات فوقانی در فواصل زمانی با لعاب قطع می شود. این ابتکار اجازه می دهد تا نور روز به دفاتر داخل آن برسد. راه پله ای که مستقیماً مردم را از بیرون ساختمان به دفاتر می برد، نیز از آجر نسوز ساخته شده است.

2) خانه سه طبقه (معماران EAT، ملبورن، استرالیا)

این خانه از دهه 1950 تاکنون از آجر ساخته شده است. در سال 2013، یک ضمیمه آجری علاوه بر حیاط احاطه شده توسط دیوارهای شیشه ای ایجاد شد. آجرهای استفاده شده در اضافات جدید به صورت پیوند پشته ای ساخته می شوند تا خانه متأخر از خانه قدیمی را تشخیص دهد. در حیاط، از پیوند پشته ای از آجرهای سوراخ دار استفاده شده است.

3) استودیو پوشیده از آجر نما (استودیو ادمون، تهران، ایران)

این ساختمان مسکونی در یک محله پرجنب و جوش در پایتخت ایران واقع است. چیدمان آجرهای آن باعث می شود تا آجرها زوایای مختلفی داشته باشند. بدین ترتیب آجرها نور روز را به داخل ساختمان کنترل می کنند و به حریم خصوصی ساکنان احترام گذاشته میشود. همچنین ظاهر موج دار زیبایی به ساختمان بخشیده است.

4) مرکز اسناد حقوق بشر آسیای جنوبی (معماران آناگرام، دهلی، هند)

چیدمان آجری علاوه بر ایجاد سایه در این مکان، امکان تهویه مناسب به ساختمان را نیز فراهم می کند. همانطور که این پروژه برای مشتریان کم درآمد ایجاد شده است، این مجموعه پیچیده جنبه زیبایی شناسی ساختمان را با هزینه ای اقتصادی فراهم کرده است.           

آجر نسوز نما

مرکز اسناد حقوق بشر آسیا با چیدمانی زیبا از آجر نسوز

5) آتلیه تام ونهی، پوپرینژ، بلژیک (Community Center Westvleteren)

 شرکت معماری ترجیح داد از بافت و سایه های مختلف آجر برای نما استفاده کند نه اینکه با آجرهای ساختمان های قدیمی و جدید سازگار باشد. پسوند جدید همراه با شخصیت آن است که به هویت قدیمی احترام می گذارد.

آجر نسوز اصفهان

عجیب ترین ساختمانهای آجرنما در جهان!

1- یک نمای آجری پویا: این محل اقامت خانوادگی توسط معماران murali واقع در شهر کویمباتوره، هند طراحی شده است. آجرها در حالت یخ زده ظاهر می شوند، که بعد دیگری به نمای خارجی ساختمان می بخشد. در داخل خانه چند طبقه، از طریق حیاط های باز و کف شیشه به هم متصل می شوند.

خرید آجر نسوز

معماران murali نمای بیرونی محل سکونت “vinod” را در نمای پویا که آجرهای مستقیم و طرح دار را ترکیب می کند، ساخته است. آجرها در داخل خانه ادامه می یابند و بیشتر دیوارهای داخلی را روکش می کنند و الگوهای پیچیده ای از نور و سطح را ایجاد می کنند. فضای داخلی با تهویه مناسب از طریق باغچه های سبز متصل می شود، جایی که نور طبیعی از طریق نورگیرها وارد می شود.

2- دفتر معماری studiovase در رقابت با “roly-poly cotto“، رستورانی در منطقه گانگام-گو سئول، با آجرکاری های طرح دار و جزئیات رنگارنگ ایجاد کرده است. این پروژه برای شرکت محبوب غذایی کره جنوبی ottogi طراحی شده است. این پروژه به دنبال تجدید چهره نام تجاری و جلب نظر مردم است. مصالح اصلی ساختمان آجر نما قرمز است که در الگوهای مختلفی مرتب شده و با عناصر زرد (رنگ امضای شرکت) و همچنین اشیا flu فلورسنت که اهداف مختلفی دارند، تکمیل می شود. 

3- این رستوران با نام “50٪ Cloud” در شهر دنگ فنگ یون در چین واقع شده است. که توسط معمار Luo Xu  بوسیله های آجرهای قرمز طراحی شده است. در عین حال با سبک ظریف آرت دکو برای حفظ هویت منحصر به فرد خود استفاده می کند. این رستوران آجری بدون استفاده از یک میله فولادی یا میخ، بر روی خاک قرمز که کاملاً از آجرهای قرمز محلی تشکیل شده، ساخته شدهاست. که کاملا با طبیعت ترکیب می شود. این ساختمان آجرنما مانند یک اثر هنری بزرگ و نیمی از ابر است که در آسمان موج می زند. این شامل نماهای محکم، خطوط منحنی و حجم تنظیم شده در ارتفاع های سرسام آور است.

قیمت آجر نسوز نما

قیمت آجر نسوز نما

4- ‘Baan pomphet‘ توسط استودیوی خلاق ML chittawadi chitrabongs طراحی شده است، رستوران و هتلی جدید است که با آجر نسوز در کنار قلعه ای تاریخی در آیوتایای پایتخت قدیمی تایلند ساخته شده است. با مکانی مشرف به دو رودخانه و بنای قدیمی “pom phet”. این پروژه به تازگی به پایان رسیده است و از اطراف آن الهام می گیرد و یک ساختمان معاصر متناسب با متن آن ایجاد می کند.

خرید آجر نسوز

آجرنما برای ساخت این پروژه انتخاب شد زیرا از مواد معمول در آیوتایا است و همچنین ساختار قلعه پوم پت در نزدیکی آن نیز از آجر تشکیل شده است. چهار اندازه متفاوت از آجرهای دست ساز، با تغییر طول از 4 تا 15 سانتی متر، استفاده شد. این تنوع در اندازه ی آجرها، باعث ایجاد بافت های مختلف دیواری می شود که به نظر می رسد سایه و نور متفاوت است.

آجرها مخصوصاً کوچک هستند که در شش طرح مختلف دیواری و کف قرار گرفته اند و دارای رنگ نارنجی خاصی هستند. این به دلیل فرآیند پخت آجر در BPK است. آجرهایی که بیرون می آیند رنگ نارنجی کمی تصادفی دارند زیرا کوره های پخت آجر به صورت دستی کنترل می شوند، برخلاف کارخانه های دیگر.

 

5- خانه گالری در هند

این ساختمان کنجکاو در بنسبریا، بنگال غربی، دو فضای بزرگ چند منظوره را در خود جای داده است. قرار بود این ساختمان یک گاراژ باشد، اما معمار، مشتری را متقاعد کرد که ساختاری با الهام از صنایع دستی محلی و اختصاص داده شده به جامعه، بسازد.

قیمت آجر نسوز نمادر خیابان های باریک شهر صنعتی عجیب بانسبریا در بنگال غربی هند، یک حیرت نمای آجری وجود دارد که به احترام صنایع دستی نفیس سفال، که توسط صنعتگران محلی کامل شده است، ادای احترام می کند. این ساختمان زیبا، به نام خانه گالری، یادآور صنعتگری و میراث نمادین مجموعه های معبد قدیمی در شهر است.

خانه ی گالری سه هدف اصلی داشت: تصدیق سنت ها با ادای احترام به بافت فرهنگی شهر، طراحی فضایی که از خیابان خود رشد کرده و به محله اجازه مالکیت آن را می داد و ایجاد یک اعلامیه استعاری از تقارن مدرنیته با سنتی بودن خانه گالری. با مساحت 380 متر مربع، اکنون یک سالن اجتماعات در طبقه همکف و یک فضای فعالیت چند منظوره، فضای نشیمن و انبار در طبقه فوقانی دارد. این فضا در درجه اول برای کلاسهای شهریه و جلسات یوگا برای جامعه محلی استفاده می شود.

فرم ساخته شده نهایی ساختمان با ایجاد حفره ها به شکل جامد برای نور و تهویه بدست آمده است. جدای از دهانه های عمیق فرو رفته، دیوارهای ضخیم آجری و نورگیرهای سفارشی همراه با یک طرح کاملا باز، کنترل طبیعی آب و هوا را ارائه می دهند. همانطور که میبیند در قسمت نمای بیرونی، کاملا از آجر استفاده شده است که تلفیقی از آجرهای سنتی و آجرهای نسوز میباشد. در قسمت داخلی گالری نیز دیوارها پوشیده از آجرنما هستند که با نورپردازی دقیق و به جا فضایی زیبا و صمیمی ایجاد شده است. این تیم جزئیات آجرکاری کاملاً پیچیده ای از نما را به عنوان یک تفسیر معاصر از مجموعه معروف معابد سفالین بنگال در نظر گرفته است.

خانه گالری ساختاری بی عیب و نقص را بیان می کند. این ساختمان آجری کمک می کند تا تعبیر مدرنی از تاریخ تعریف شود.

لیست قیمت

فروش آجر نسوز اصفهان

در مجموعه آجرنما صادقی انواع آجرهای نسوز با قیمت مناسب ارائه می شود. طیف رنگی آجر نسوز اصفهان بسیار گسترده است و شما می توانید برای هر سلیقه ای آجر مورد نظر خود را از اصفهان تهیه کنید. همچنین در صورت خرید عمده شامل تخفیفات ویژه خواهیدشد!

دسته‌ها: آجر نما

2 دیدگاه

مراد رستمیان · 13 ژانویه 2021 در 8:00 ب.ظ

وبسایت بسیار خو و جامعی هست کلی مطلب ازتوش یاد گرفتم بیزحمت مقالات مرتبط با ساختمانم بزارین

Sergolq · 24 فوریه 2022 در 7:27 ق.ظ

Novost

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آجر نسوز طوسی