آجر دکوراتیو چیست؟

هر آجری که جهت نمای داخلی ساختمان و دکوراسیون داخلی استفاده شود را آجر دکوراتیو می نامند. این آجرها شامل آجر نما رستیک، آجر خشت دستی، آجر آنتیک نما و … است. استفاده از این آجرها کاملا سلیقه ای می باشد. اگر طرفدار طرح های سنتی هستید، میتوانید از آجر خشتی دستی و آجرهای آنیتک و آجر قزاقی استفاده کنید. چنانچه شخصی هستید با سلیقه ای مدرن و کلاسیک یا حتی اگر طرفدار سبکهای مینیمال هستید، میتوانید از رنگهای سرد آجر مانند آجر نسوز سفید صدفی در نمای داخلی منزل خود استفاده کنید. آجر نما نسوز طوسی نیز در مینیمال سازی فضا طرفداران بسیاری دارد.

اشکال مختلف آجرهای دکوراتیو یا آجر تزئینی داخلی

آجر دکوراتیو اصفهان

همانطور که در بالا ذکر شد استفاده از آجرهای دکوراتیو کاملا سلیقه ای می باشد. شخصیت فردی انسانها درمحل زندگیشان و طرز چیدمان دکور خانه شان تاثیر مستقیمی دارد. گاهی اوقات با توجه به دکوراسیون داخلی و وسایل استفاده شده در فضا، میتوان آجرها را تغییراتی ظاهری داد. برای مثال کنده کاری روی بخش های خارجی اطراف آجر که موجب گرد شدن گوشه های آجر می شود.به این آجرها، آجر آنتیک داخلی می گویند. این کار توسط دستگاه های به روز و پیشرفته انجام می شود که تاثیر چشم گیری در ظاهر خانه شما خواهد داشت. آجرهای آنتیک میتوانند به صورت یکدست یا رندوم کار شوند. گاهی اوقات افرادی یافت می شوند که طرفدار سبکهای بسیار جالب مانند آجر به همراه شوره هستند! این افراد شوره ی روی آجر را به عنوان نمایی در دکوراسیون خانه یا محل کار می پسندند. بنابراین از آجری در نمای داخلی استفاده می کنند که شوره می زند. همینطور آجرهای رستیک و آجر خشت دستی نیز از زیر مجموعه آجرهای دکوراتیو محسوب می شوند.

لیست قیمت

انواع آجر دکوراتیو داخلی یا آجر نمای داخلی

تنوع رنگی آجرهای دکوراتیو میتواند بسیار گسترده باشد. این آجرها میتوانند شامل رنگهای سفید، قرمز، قهوه ای روشن تا تیره و…. باشند. آجرهای دکوراتیو را نمیتوان دسته بندی کرد اما بسته به سلیقه افراد میتواند شامل یکی از گروه های زیر باشد.

 از آجرهای دکوراتیو در کدام بخش خانه استفاده کنیم؟

از این نوع آجرها میتوان برای ساخت و پوشش یک دیوار در سالن خانه یا اتاق خواب و آشپزخانه استفاده کرد. این آجرها را نیز میتوان با نورپردازی درست و به جا پشت تلویزیون نیز نصب کرد. با اینکار فضایی چشم گیر در خانه خود بوجود می آورید. استفاده از رنگهای متناسب با دکوراسیون خانه بسیار مهم است. اگر طرفدار رنگهای گرم و سنتی هستید پیشنهاد می شود از آجر قرمز دکوراتیو مانند آجر نما نسوز انگلیسی استفاده کنید. آجر نما نسوز قهوه ای نیز چنانچه با وسایل و مبلمان خانه تان هماهنگی دارد گزینه ی خوبی ست.

آجر دکوراتیو داخلی

آجرهای دکوراتیو را میتوان با متریال دیگری مثل انواع چوب و سنگهای ساختمانی و حتی فلزات ترکیب کرد و نماهایی بسیار جدید بوجود آورد. برای جذابیت بیشتر میتوانید در نمای داخلی ساختمان از نورپردازی های زیبا در بالای دیوار آجری و یا گوشه ها استفاده کنید. ایجاد نور و سایه روشن بر روی دیوار آجری، باعث نمایان شدن هر چه بیشتر زیبایی دیوار خواهد شد.

آجر سفید دکوراتیو

بسیاری از افراد رنگهای سرد و یا خانه هایی به سبک جدید را دوست دارند. خانه های مینیمال با سبک رنگهای خنثی و بی رنگ.  آجر سفید دکوراتیو برای خانه هایی با رنگهای سرد و خنثی مناسب است. این روزها بیشتر مردم طرفدار این سبک شده اند و از مبلمان با رنگهای سفید و طوسی و پرده های سفید استفاده میکنند. خانه هایی ساده که دکوراسیونی ساده دارند. این خانه ها بیشتر باب میل هنرمندان هستند. اما امروزه می بینیم این سبک در بین تمام مردم مورد پسند قرار گرفته است. آجر سفید دکوراتیو میتواند آجر نسوز سفید، آجر آنتیک سفید و یا آجرهای دیگر به رنگ سفید باشد.

آجر دکوراتیو

آجر مصنوعی دکوراتیو یا آجر هلندی چیست؟

در واقع مواد تشکیل دهنده ی آجر مصنوعی دکوراتیو یا آجرهای هلندی مانند دیگر آجر ها نیست و از پلیمر و پودر سنگ در ساخت آن استفاده می شود. مانند تصویر سمت چپ در پایین که مشاهده می کنید. این نوع آجر به سادگی کار میشود و میتوانید هر چند وقت یکبار طرح یا رنگ این آجر مصنوعی را تغییر دهید.

آجر نسوز دکوراتیو

آجر نما دکوراتیو

آجر نسوز دکوراتیو میتواند شامل تمام خانواده آجرهای نسوز باشد. که طبق سلیقه فرد، رنگ آن انتخاب می شود. این رنگها شامل قرمز، قهوه ای روشن تا تیره، سفید، مشکی، آجر نما شاموتی و آجر نما نسوز نسکافه ای می باشند. استفاده از آجرهای نسوز در نمای داخلی طرفداران زیادی دارد. انتخاب این گزینه علتهایی دارد که شامل دوام و استحکام آجر نسوز، طول عمر بالا، عدم شوره زدن و عایق حرارت بودن آجرهای نسوز است.

نحوه نصب آجر دکوراتیو

نحوه نصب این آجرها غالبا با استفاده از چسب مخصوص کاشی انجام می شود. اینکار یک مزیت مهم دارد و آن هم این است که اگر تصمیم بر تغییر آن گرفته شد، به سادگی قابل کندن و تعویض می باشد.

آموزش نصب آجر دکوراتیو داخلی را در این کلیپ ببینید:

قیمت آجر دکوراتیو یا آجر نمای داخلی

آجرهای دکوراتیو قیمت های متفاوتی دارند و این کاملا بستگی به انتخاب گزینه ای دارد که معمار انتخاب می کند. قیمت آجر دکوراتیو به عواملی مانند اندازه و سایز آجر، متراژ آن، نوع و … بستگی دارد. اگر آجر نسوز برای این کار انتخاب شود، قطعا قیمت دیگری دارد. آجرهای آنتیک و دیگر آجرها نیز لیست قیمت خود را دارند. بنابراین برای آگاهی از لیست قیمت آجر دکوراتیو (قیمت آجر رستیک، قیمت آجر آنتیک و قیمت آجر خشتی دستی) با بخش فروش شرکت تماس حاصل فرمایید.


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آجر نسوز طوسی