آجر نما نسوز

[تعداد: 5   میانگین: 5/5]

برای مشاهده تمام نمونه های آجر نسوز روی آجر مورد نظر خود در تصاویر زیر کلیک کنید.

آجر نما نسوز در نمای داخلی

کاربرد آجر نما نسوز

آجر نما نسوز از جمله مصالح پرکاربردی به شمار می رود که می تواند هم به صورت دستی یا سنتی و هم توسط خطوط تولید صنعتی در بازار فروش عرضه شود. برای سالهای متمادی یکی از دغدغه های معماران ساختمان و طراحان برجسته بهره گیری از یک نوع مصالح مقاوم و منعطف بوده که بتواند ضمن ماندگاری از ویژگی های خاص و بارزی نیز برخوردار باشد. از همین رو با تولید انواع آجر نسوز نما و آجر دکوراتیو استفاده از این محصول به تدریج رو به گسترش نهاده و امروزه دیگر در سازه های مختلف این نوع آجر حرف اصلی را می زند.

از آجر های نسوز به عنوان آجر نما و آجر دکوراتیو داخلی نیز استفاده می کنند. نمای آجر نسوز بدون تردید در مقایسه با سایر نماهای موجود از نوعی ظرافت و زیبایی خاصی برخوردار است. به عبارت دیگر با استفاده از انواع آجرهای نسوز ضمن تامین نیازهای خود در این زمینه همچنین می توان ماندگاری و کیفیت را نیز به عنوان دو هدیه ارزشمند به مشتریان این محصول تقدیم کرد. این نوع آجرها فقط حکم یک مصالح عادی را ندارند بلکه در واقع نشان از محصولی مطمئن و انتخابی ماندگار دارد.

فروش آجر نسوز

آجر نسوز نوعی از مصالح ساختمانی است که در تولید آن از خاک چینی که دارای خاصیت نسوز و مقاومت در برابر دمای بالا می باشد استفاده شده است. در ایران و سایر کشورهای جهان استفاده از انواع آجر نسوز در مقام یکی از مقاوم ترین مصالح موجود توانسته است طرفداران بیشماری را به سمت خود جلب کند. در این بین سهم شهر اصفهان به دلیل بافت فرهنگی و صنعتی خود تا حدودی بیشتر است. در واقع انواع آجر نما اصفهان که توسط تولیدکنندگان مجرب این شهر تولید می شود از کیفیت بی نظیری برخوردار هستند. بهترین نمونه به منظور استفاده از این آجر را می توان انواع نما آجر نسوز سنگ برشمرد که در نوع خود یکی از زیباترین نماها به شمار می رود. البته این کار مستلزم این است که مطابق با استانداردهای موجود از آن بهره برداری شود. در واقع نمای ساختمان آجر و سنگ همواره یکی از تصاویر ماندگار در ذهن بینندگان این چشم انداز بدیع و زیبا خواهد بود. انواع آجرهای نما می تواند جلوه بی نظیری از فرهنگ و هنر ایرانی را با طرح و رنگ و نقش و ماندگاری خود رقم بزند. با ما همراه باشید تا در ادامه این مطلب اطلاعات بیشتری را در خصوص آجرهای نسوز و کاربردهای آن در اختیار شما قرار دهیم.

اجرای آجر نما :

برای استفاده از انواع آجر نسوز نمای آجری ساختمان لازم است تا به منظور قرارگیری آن از روش های زیر استفاده شود:

  • اجرای آجر نما با استفاده از انواع چسب مخصوص (بدنه کار پلاستر سیمان زده می شود و آجر نما با استفاده از چسب به سطح پلاستر زده شده، چسبانده می شود).
  • اجرا و نصب نمای آجری ساختمان تر با استفاده از ملات
  • اجرای آجر نمای ساختمان به صورت خشک

زمان مورد نظر برای اجرای هر یک از نماکاری های فوق متفاوت در این بین روش استفاده از چسباندن آجر نسوز توسط ملات از سایر موارد به زمان بیشتری نیاز دارد. هر چند هر یک از این شیوه ها دارای مزایا و معایب خاصی نیز می باشند ولی استفاده از روش آجر نمای خشک به دلیل استحکام بیشتر و استفاده از انواع پیچ و رولپلاک فلزی مهندسی تر است. در سایر موارد ممکن است آجر مورد نظر پیش از موعد از محل نصب کنده شود. قرار گیری این نوع آجر در قسمت های فوقانی یا پایین بناهای مختلف با اشراف و تسلط بر رنگ بندی آن می تواند تلفیقی از هنر و تابلوی بی نظیری از زیباترین آجر نسوز را به نمایش بگذارد. البته مهارت و تبحر تیم های نصب این نوع آجر نیز در این زمینه تاثیر مستقیم دارد. در واقع به همان نسبت که رعایت اصول فنی و آشنایی با قواعد هندسی در این گروه از استادکاران یا تیم های تخصصی رعایت شود می توان شاهد اجرا و نصب موفقیت آمیز تری باشید.

چرا از آجر نما نسوز استفاده کنیم؟

انواع آجر نمای ساختمان

برخی از مهمترین دلایلی که می تواند خرید انواع آجر نسوز را برای شما بیشتر توجیه کند و موجب شود تا با رضایتمندی بیشتری نسبت به انتخاب انواع آجر نمای نسوز اقدام کنید در پایین اشاره شده است:

  • کاربردهای متنوع آجر نسوز نما
  • طرح ها و رنگ بندی آجر نما نسوز
  • دوام و ماندگاری بالا
  • قیمت مناسب آجر نسوز نسبت به سنگ و مصالح دیگر

در ادامه شما را با این دلایل بیشتر آشنا خواهیم کرد و سعی می کنیم تا به فراخور مطلب به طور مختصر این ویژگی ها را بیشتر برای شما تشریح کنیم. هر چند ذکر این نکته نیز ضروری است که چند مورد فقط بخشی از دلایل خرید انواع آجر نمای نسوز را در بر می گیرند و حتما موارد متعدد دیگری نیز پس از نصب و قرار گیری این نوع آجر نیز برای صاحبان ساختمان ها و سازه های مختلف به عنوان ویژگی یا مزیت های خاص به وجود می آیند.

بیشتر بخوانید: آجر سنتی خشتی

کاربردهای متنوع آجر نسوز

از انواع آجر نسوز می توان به منظور بهره گیری در انواع نماهای بیرونی ساختمان، دکوراسیون داخلی، شومینه و طراحی باربیکیو و موارد مشابه استفاده کرد. در واقع نوع خاصی از این آجرها که آجر نسوز شومینه است، بدین منظور و برای به کارگیری در کوره هایی با دمای بالا به دلیل مقاومت عالی در برابر دمای نامتعارف مورد استفاده قرار می گیرد. آجر نسوز برای شومینه می تواند تا سالها ماندگاری داشته باشد و البته در این بین کیفیت متریال مورد استفاده در تولید این نوع آجر نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. همچنین استفاده از انواع آجر نمای نسوز به تنهایی یا به عنوان نما آجر نسوز سنگ که در واقع نمای ترکیبی آجر و سنگ می باشد از جمله موارد کاربرد این نوع آجر می باشد. به طور کلی آجرهای نسوز به دلیل تنوع و پرکاربرد بودن آن توانسته اند هم از نظر ساختار کلی و هم از لحاظ سایر جنبه های زیباشناختی بتواند تحول چشمگیری را در این زمینه به وجود بیاورند. از یک سو نیز می توان از انواع آجر در هر نوع بنایی که در آن قابلیت طراحی خاص و اجرای آجر نما میسر باشد حتی به منظور نمای آجر نسوز حیاط نیز بهره گرفت. این کار به لطف پیشرفت هایی که در هنر معماری به وجود آمده است، می تواند با ظرافت هایی خاصی همراه باشد. به عبارت دیگر کاربردهای متنوع آجرنمای نسوز موجب شده است تا به عنوان پرکاربردترین مصالح در این دسته از محصولات معرفی شود. در دکوراسیون داخلی نیز استفاده از این نوع آجر به عنوان آجر نسوز پشت تلویزیون یکی دیگر از کاربردهای این محصول به شمار می رود. میتوان از آجر آنتیک نما برای این کار بهره برد که زیبایی خاصی به دیوار خانه تان و مخصوصا پشت ال سی دی میدهد. همچنین آجر نما رستیک نیز برای اینکار پیشنهاد می شود.

طرح ها و رنگ بندی انواع آجر نمای ساختمان

انواع آجر نسوز مورد استفاده در نما کاری موجب شده است تا در این زمینه از آزادی عمل و حق انتخاب بیشتری برخوار باشید. در واقع غیر از این که انواع آجرهای نسوز در اشکال مختلفی با ابعاد متفاوت از قبیل انواع آجر نسوز مربعی می توانند تولید شوند حتی در نحوه تولید آن به شکل انواع آجر نمای دستی یا آجر نسوز صنعتی نیز مواجه هستیم که البته می توانید با توجه به نیازهایتان انتخاب آگاهانه تری داشته باشید. انواع طرح های این نوع آجر که زیبایی ها و ظرافت های خاصی را در اشکال سه بعدی به نمایش میگذارد و آجر نسوز طرح چوب از جمله طرح های پرطرفدار در بین سایر طرح ها به شمار می روند. انواع آجر نسوز طرح انگلیسی، آجر نما نسوز شاموتی، نما آجر نسوز رستیک و آجر نما نسکافه ای از طرح های محبوب این نوع آجر می باشند. رنگ بندی این نوع آجر نما غالبا به شکل آجر نسوز تیره، آجر نما نسوز قهوه ای، آجر نما نسوز مشکی، آجر نسوز خاکستری، آجر نما سفید و نما آجر نسوز قرمز می باشد که می تواند شادابی و زیبایی خاصی را به ساختمان شما هم در نمای بیرونی و هم در دکوراسیون داخلی بدهد.

دوام و ماندگاری بالا

چگالی آجر نما نسوز بالا بوده و در نتیجه به دلیل متراکم بودن و فشردگی ذرات این نوع آجر می توان از آن در سازه های مختلف حتی به شکل پایه ای نیز بهره گرفت. آجر نسوز عایق حرارت و رطوبت به شمار می رود و می تواند در بسیاری از مناطق مورد استفاده قرار گیرد و از هدر رفتن گرما در زمستان و تخلیه هوای خنک در تابستان جلوگیری کند. بنابراین شما در هر نقطه از ایران که باشید می توانید از این نوع آجر با خیال راحت استفاده کنید البته به شرطی که آجر نمای شما از کیفیت آجر صادقی و این برند معتبر برخوردار باشد.

قیمت مناسب آجر نسوز

یکی دیگر از ویژگی های برجسته انواع آجر نسوز قیمت مناسب آن است. هزینه کردن برای خرید آجر نسوز، پایداری کیفیت و ماندگاری و همچنین حفظ ساختمان شما به شمار می رود. شما می توانید به جای هزینه های گزافی که بابت نماکاری ساختمان با سنگ انجام می دهید این نوع آجر را با قیمت بسیار مناسبی از شرکت آجر صادقی تهیه و خریداری نمایید. شما با خرید این نوع آجر ضمن یاری رساندن به تولید محصولات داخلی همچنین از نظر کیفیت نیز به این واقعیت دست پیدا خواهید کرد که قیمت و کیفیت این محصول از هر نظر برای شما مناسب بوده و میتواند زیباترین جلوه های رنگ و طرح را برای نمای بیرونی یا دکوراسیون داخلی شما به وجود بیاورد.

 

چه تعداد آجر در هر متر مربع نیاز است؟

تعداد آجر نما نسوز در هر متر مربع
تعداد آجر در هر متر مربع
چرا باید آجر نسوز یا آجر نما نسوز اصفهان را انتخاب کنیم؟

آجر نسوز نمای ساختمان را می توان از هر تولیدکننده ای خریداری کرد ولی توصیه ما به شما این است که در این کار به کارنامه و سوابق درخشان تولیدکننده در این زمینه توجه کنید. برای انتخاب بهترین برند آجر نمای نسوز فقط کافیست شهر اصفهان و آجر نما صادقی را به خاطر بسپارید. انواع آجر نمای ساختمان صادقی حاصل پنجاه سال تجربه در این زمینه است. فروش آجر نسوز ساختمان توسط این دفتر فروش معتبر و خوشنام و عرضه آن در سطح وسیعی از منطقه و کشور گواه فعالیت و پشتکار مداوم این مجموعه است. آجر نسوز رنگی که به منظور استفاده در ساختمان های تجاری و مسکونی در طیف رنگ های متنوع عرضه می شود فقط یکی از دلایل استفاده مشتریان از آجر نمای نسوز صادقی به شمار می رود. همچنین ابعاد آجر نما با توجه به نوع استفاده و کاربرد آن در ساختمان ها متفاوت است و بهتر است بگوییم این ابعاد با توجه به نوع سفارش و کاربری ساختمان ها متفاوت است.

آجر نما برای دکوراسیون داخلی

دیوارهای آجری به عنوان یک نقطه کانونی یا ایجاد پس زمینه ای که سایر عناصر طراحی اتاق

آجر نما نسوز برای دکوراسیون داخلی
آجر نما برای دکوراسیون داخلی

را تکمیل یا در تضاد قرار می دهد، به هر اتاق شخصیت می بخشند. سبک شما صنعتی یا روستایی باشد، زیبایی و یکنواختی دیوار آجری می تواند به بافت و زیبایی آن بیفزاید. آجرهای نسوز و آجر نما شیل می تواند جذابیت دنیای قدیم را اضافه کند یا فضای خانه و ساختمان شما را به روز کند.

اگر در نمای داخلی خانه خود یک دیوار آجری دارید میتوانید روی آن را یک حرف فارسی یا انگلیسی بتراشید. با این وجود اگر تصمیم دارید خانه خود را بفروشید، باید آن قسمت از دیوار را بپوشانید. از دیوارهای آجری میتوانید در هر مکانی استفاده کنید. یک آشپزخانه مکانی عالی برای ترکیب آجر شیل یا آجرهای نسوز است. همچنین از انواع آجر میتوان برای زیرزمین ها و کف فرش نیز استفاده کرد. صاحبان خانه ها میتوانند برای یک تغییر اساسی در زیرزمینها از ترکیبات رنگی مختلف آجرها استفاده کنند. به ویژه زمانیکه پنجره ها محدود باشند. دیوارهای شومینه نیز برای این ترکیب ها بسیار مورد علاقه هستند. پیشنهاد میشود رنگ آجری مناسب و متناسب با روتختی و مبلمان انتخاب کنید. اگر طرفدار سبک های مینیمال هستید، بهتر است از آجر نما نسوز سفید در دیوار استفاده کنید. آجر دکوراتیو و آجر نما رستیک نیز گزینه های بسیار خوبی برای نمای ساختمان و دکوراسیون داخلی هستند. میتوان از این آجرها به میزان کم در پشت ال سی دی با طرح های متفاوت بهره برد.

بهترین آجر نسوز نما

صفت بهترین عموما به چیزی اطلاق می شود که دارای گزینه های زیادی برای امتیاز دهی باشد. حال برای تعریف بهترین آجر نسوز نما چند فاکتور وجود دارد که باید در این فاکتورها، آجر مورد نظر به اصطلاح حرفی برای گفتن داشته باشد.

آجر باید توپر و مقاومت بالا داشته باشد. غالبا آجری که از نظر وزن سنگین تر است مرغوب تر از آجرهای نسوز سبک است. سطح آجر نباید دارای سوراخ یا حفره باشد. در زمان کنارهم گذاشتن آجرها و چسباندن آنها در کنار هم، آجرها باید دارای خاصیت مکندگی باشند. این خاصیت زمانی حاصل می شود که میزان جذب آب آجر نما مناسب باشد. این میزان از یک استاندارد نباید کمتر یا بیشتر باشد. این عدد بین 10 تا 15 درصد می باشد. اگر میزان جذب آب کم باشد چسبندگی اتفاق نمی افتد. چنانچه این عدد بیشتر شود هم موجب اختلال در روند چسبیدن و بکار بردن آجر نمای ساختمان می شود.

آجر نمای خوب آجری ست که تحمل میزان فشار وارده به ساختمان را داشته باشد. این آجر باید به درستی و خوبی در کوره تحت حرارت مناسب پخت شده باشد. آجری که مقاومت کمی دارد به سرعت خرد می شود و میشکند.

بهترین آجر نما باید جذب کننده صوت باشد. میزان انتقال صوت به میزان ضخامت دیوار نیز بستگی مستقیم دارد. استفاده از آجرهای مرغوب موجب طول عمر ساختمان با همان زیبایی روز اول می شود. میزان جذب کنندگی یا عایق صدای آجر غالبا 45 دسی بل برای آجری با ضخامت 4.5 اینچ و 50 دسی بل برای آجرنمایی با ضخامت 9 اینچ است.

افکار خود را به اشتراک گذارید

*

code