ایده هایی برای بک اسپلش آشپزخانه

این آخرین کارهایی است که واقعاً یک آشپزخانه را به آواز خواندن وا می دارد و برای قلب خانه، ایده های بک اسپلش آشپزخانه بیشترین گزینه ها را دارند. آنها یک عنصر کاملاً کاربردی نیستند، در عوض علاوه بر عملکرد محافظتی خود، فرم زیبایی نیز ارائه می دهند.

از نظر طراحی آشپزخانه ها، بک اسپلش ها بخشی جدایی ناپذیر از ظاهر و احساس آشپزخانه هستند، آنها می توانند دید شما را زنده کنند. به همین ترتیب، آنها بهترین راه برای تازه کردن فضای شما بدون تعهد به یک طرح کاملا جدید هستند.

بهترین بک اسپلش آشپزخانه

بک اسپلش ها راهی عالی برای افزودن شخصیت به آشپزخانه شما است و بیشتر مردم باید بتوانند این قسمت کوچک را با تجهیزات مناسب کاشی‌کاری کنند. شما به چسب، جداکننده کاشی، کاتر، تراز، ماله، دوغاب و عینک ایمنی نیاز دارید. اگر بالای یک اجاق گاز کاشی می‌کنید، بهتر است دوغاب تیره را انتخاب کنید، زیرا در صورت خطر پاشیدن غذا، نگهداری از آن آسان‌تر است.

Splashbacks همچنین از آسیب بخار و گرما به دیوار پشت جلوگیری می کنند. آنها در پشت مناطقی که به طور مکرر مورد استفاده قرار می گیرند مانند ناهار خوری و محل نشستن و وسایلی مانند مایکروویو، اجاق گاز و سینک، مفید هستند.

با این حال، این بدان معنا نیست که شما باید از نظر زیبایی شناسی مصالحه کنید. بک‌ها اسپلش‌ مکانی سفارشی هستند که می‌توانید الگوهای جالب و گرایش‌های جدید را دنبال کنید.

ایده های جدید بک اسپلش آشپزخانه

فضای خود را با سهولت نسبی با ایده های بک اسپلش آشپزخانه برای هر سبک و طرحی ارتقا دهید.

 1. یک کنتراست برجسته و خیره کننده ایجاد کنید:

بک اسپلش آشپزخانه

با انتخاب یک بک اسپلش پررنگ و روشن، نقطه کانونی جدیدی در فضای خود طراحی کنید. ترکیب رنگ و طرح همیشه یک بیانیه ایجاد می کند، اما حتی کمی توجه بیشتر می تواند آن را واقعاً خاص کند.

با کابینت خود شروع کنید و رنگی را برای ایده های کاشی آشپزخانه خود انتخاب کنید تا به کنتراست چشمگیر و بصری دلپذیری دست یابید.

 1. یک گزینه براق برای بک اسپلش انتخاب کنید:

بهترین بک اسپلش آشپزخانه

کاشی های لعاب دار انتخابی عالی برای ایده های بک اسپلش آشپزخانه هستند. لی تورنلی، بنیانگذار Bert & May می‌گوید: «در کنار کاربردی بودن، روکش براق آن‌ها درخشندگی انعکاسی را برای ایجاد عمق و درام به فضا می‌افزاید. لعاب، به جای درخشش آینه ای، روشنایی آرام را اضافه می کند. به نور اضافی بدون درخشندگی ناخواسته فکر کنید.

 1. چیدمان جناغی را برجسته کنید:

بهترین بک اسپلش آشپزخانه

چیدمان جناغی کاشی یا آجر گزینه ای زیبا و کلاسیک برای ایده های بک اسپلش آشپزخانه هستند. کاشی های ساده با این الگوی چیدمان به چیزی بسیار گرافیکی تر تبدیل می شوند.

 1. کاشی های خود را با رنگ دیوار خود مطابقت دهید:

بهترین بک اسپلش آشپزخانه

این روزها می‌توان مطابقت دقیقی با کاشی‌ها و رنگ‌های خود پیدا کرد تا بتوانید طرح‌های رنگی کاملاً هماهنگ آشپزخانه را ایجاد کنید. برای اینکار بک اسپلش را با رنگ کاشی های آشپزخانه به رنگ یکسان انتخاب کنید.

 1. مواد لوکس را با هم مخلوط کنید

ایده برای بک اسپلش آشپزخانه

ترکیبی از مواد لوکس می تواند به عمق و جذابیت بیشتر کمک کند. سنگ مرمر، فلزات و شیشه های لوکس همگی می توانند آن را با کیفیت بالا بیافزایند و به عنوان روشی دلپذیر برای افزودن رنگ به آشپزخانه سفید عمل کنند.

 1. استفاده از آجر نسوز برای بک اسپلش:

ایده برای بک اسپلش آشپزخانه

با استفاده از آجر نسوز، یک آشپزخانه سفارشی ایجاد کنید. چه نیم آجر را به یک دیوار موجود اضافه کنید تا ظاهر را شبیه‌سازی کنید یا آجرهای کامل را که قبلاً در جای خود قرار گرفته‌اند را در نظر بگیرید، می‌توانید ظاهری منحصر به فرد که امروزی است ایجاد کنید.

در حالی که آجرها مصالح ساختمانی ثابتی هستند، هنگام استفاده در آشپزخانه باید به خوبی مهر و موم شوند تا اطمینان حاصل شود که در اثر پاشیده شدن پشت سینک یا محل پخت و پز آسیب نمی بینند.

 1. یک بک اسپلش آرام و ساده ایجاد کنید:

ایده برای بک اسپلش آشپزخانه

در آشپزخانه‌ای که می‌خواهید عناصر طراحی جایگزین بدرخشند، ممکن است نخواهید توجه را به جزئیات کوچک‌تر مانند بک اسپلش جلب کنید.

نکته کلیدی برای اینکه طراحی شما تقریبا نامرئی باشد، ساده نگه داشتن آن است. اگر دیوارها سفید هستند، از یک کاشی سفید ساده برای ایجاد یک بک اسپلش کاربردی استفاده کنید و به هر قیمتی از الگوی استتار کردن آن در دیوار اجتناب کنید. اندازه را کوچک نگه دارید و فقط در جایی که بیشتر مورد نیاز است، پشت سینک یا اجاق گاز محدود کنید.

 

 1. از الگوی کانونی استفاده کنید:

ایده برای بک اسپلش آشپزخانه

چه از کاشی و چه از لمینت استفاده می کنید، الگویی را انتخاب کنید که آشپزخانه شما را پر از شخصیت کند. ایده‌های بک اسپلش آشپزخانه ساده‌ترین مکان در آشپزخانه برای بازی با رنگ و طرح است، زیرا اگر عاشق آنها نباشید، هزینه تغییر آن بسیار کمتر از کابینت‌هایتان است. الگویی را با رنگ متضاد با بقیه آشپزخانه انتخاب کنید تا فاکتور شگفت انگیز و سبک التقاطی اضافه کنید.

 1. یک رنگ تاکیدی اضافه کنید:

ایده برای بک اسپلش آشپزخانه

یک طرح رنگ با محوریت انتخاب کاشی خود ایجاد کنید. رنگ را به رنگ بک اسپلش محدود کنید تا از هجوم بیش از حد رنگ ها به فضا جلوگیری کنید.

 1. بک اسپلش را با سطح کار مطابقت دهید:

ایده برای بک اسپلش آشپزخانه

برای ظاهری گران‌قیمت، بک اسپلش خود را با سطح کار آشپزخانه خود مطابقت دهید. این بهترین کار را با مواد صاف مانند سنگ مرمر یا لمینت انجام می دهد.

چه به دنبال چیز واقعی باشید و چه موادی با اثر مرمر، مرمر جلوه ای مدرن به آشپزخانه شما می بخشد. سنگ مرمر امروزی را با ایده‌های آشپزخانه ای با رنگ‌های روشن متضاد کنید تا ظاهری رویایی داشته باشید.

 1. کاشی های سنتی را برای ظاهری خاص انتخاب کنید:

ایده برای بک اسپلش آشپزخانه

در یک طرح آشپزخانه رنگارنگ، بهتر است که بک اسپلش را ساده نگه دارید، تا از اشغال فضا جلوگیری کنید. کاشی ها یک انتخاب سنتی برای تمیز کردن آسان آشپزخانه هستند. کاشی های مترو یک عنصر طراحی شیک را به یک راه حل عملی اضافه می کنند. کاشی ها را دور کل آشپزخانه بپیچید تا ظاهری شیک و کاربردی داشته باشید.

 1. استفاده از کاشی با قفسه های شناور:

ایده برای بک اسپلش آشپزخانه

اگر آشپزخانه‌ای خنثی دارید، کاشی‌های طرح‌دار رنگ و شخصیتی را به آن می‌بخشد. با این حال، بسیاری از کاشی‌های طرح‌دار می‌توانند جلوه‌ای قدیمی ایجاد کنند، که دوست‌داشتنی است، اما برای همه فضاها مناسب نیست.

اگر نمی توانید مقاومت کنید، اما می خواهید روکش مدرن تری داشته باشید، قسمت بالای کاشی ها را با یک قفسه شناور قاب کنید. این بک اسپلش را به روشی جالب، واضح و امروزی برجسته می کند.

 1. با کاشی شش ضلعی به رنگ سفید عمق اضافه کنید:

ایده برای بک اسپلش آشپزخانه

کاشی های شش ضلعی یک راه عالی برای شروع با ایده های آشپزخانه سفید است که جلوه لانه زنبوری مدرن را در پشت سینک ایجاد می کند و بدون افزودن رنگ، یک لایه جذاب به این آشپزخانه اضافه می کند.

 1. با الگوها بازی کنید:

ایده برای بک اسپلش آشپزخانه

برای داشتن ظاهری جسورانه، از الگویی استفاده کنید تا بر یک اسپلشبک آشپزخانه چیره شود. با استفاده از سبک های مختلف بر روی دیوارهای مقابل، نقوش را بیشتر نمایان کنید. از یک طرح رنگی در دو الگو استفاده کنید تا چیزهای بیش از حد گیج کننده و طاقت فرسا برای چشم نباشند.

 1. با طلا ظاهری مجلل ایجاد کنید:

بهترین بک اسپلش آشپزخانه

نگران نباشید این طلا یا حتی فلز واقعی نیست، آن را “Tek Wall” می نامند. این یک جایگزین مدرن برای کاشی کاری است که از مواد ام دی اف ساخته شده است. این روکش طلایی در واقع یک گزینه مقرون به صرفه است.

روکش های طلایی برای بک اسپلش نه تنها در مقایسه با کاشی‌ها آسان و سریع جا می‌شود، بلکه با هزینه کمتر، ظاهری بسیار تأثیرگذارتر ایجاد می‌کند. بک اسپلش طلایی را با دیوارهای آجری نسوز جفت کنید تا تغییری منحصر به فرد در روند صنعتی داشته باشید.

 1. از عدم تطابق کاشی ها نترسید:

بهترین بک اسپلش آشپزخانه

هیچ قانونی وجود ندارد که بگوید شما باید پشت اجاق گاز و سینک یکسان داشته باشید. در واقع همه مواد برای هر دو منطقه کار نمی کنند، و این فرصتی عالی برای بازی با طرح های مختلف است. اگر نمی‌خواهید کل دیوار را تغییر دهید و فقط می‌خواهید شلوغ‌ترین مناطق را بپوشانید، دو کاشی مختلف را برای جذابیت بیشتر و ایجاد مناطق متمایز انتخاب کنید.

 1. نور را با شیشه به اطراف منعکس کنید:

بهترین بک اسپلش آشپزخانه

استفاده از شیشه پر زرق و برق و کاربردی است. یک بک اسپلش شیشه ای می تواند به تنهایی یک بیانیه سبک در آشپزخانه ایجاد کند. نه تنها گزینه ای شیک است که به طور یکپارچه با دکوراسیون آشپزخانه شما ترکیب می شود و تمیز کردن آن بسیار آسان است، بلکه به تابش نور در اطراف محدوده نیز کمک می کند.

یک مزیت ایده‌های انعکاسی در آشپزخانه، مانند شیشه، توانایی آن‌ها در تابش نور در اطراف اتاق است. نورپردازی زیر هود را روی واحدهای دیواری نصب کنید تا نور را در اطراف منعکس کند و فضا و محیطی را برای عصرهای دنج در آشپزخانه ایجاد کند.

 1. همه چیز را با روکش مات مدرن نگه دارید:

بهترین بک اسپلش آشپزخانه

یک روکش مات مخملی برای ایده های بک اسپلش آشپزخانه شما بهترین راه برای دستیابی به یک طرح مدرن با بودجه ای مقرون به صرفه در آشپزخانه شما است. می‌توانید با کاشی‌های روکش مات ظاهری زیبا داشته باشید، یا برای ظاهری فوق‌العاده مدرن، لمینت یا مواد مشابه را برای سطح صاف انتخاب کنید.

اگر تصمیم گرفتید در آشپزخانه خود ظاهری کاملا مات داشته باشید، اقلام شیشه ای و سایر لوازم جانبی براق را به آن اضافه کنید تا به تابش نور در اطراف کمک کرده و اتاق را بیش از حد صاف به نظر نرسانید.

 1. اجازه دهید کابینت در مرکز قرار گیرد:

بهترین بک اسپلش آشپزخانه

اجازه دهید کابینت های روشن شما با انتخاب یک سایه کاشی خاموش صحبت کنند. گفته می شود، این بدان معنا نیست که کاشی های بک اسپلش مورد توجه قرار نمی گیرند. کاشی ها با انتخاب رنگ خنثی و شکل ساده می توانند محل پخت و پز از جمله هود اجاق را کاملاً بپوشانند. این یک بیانیه دراماتیک است اما اثر چشمگیر کابینت را از بین نمی برد.

 1. به دنبال بک اسپلش موزاییکی بروید:

بهترین بک اسپلش آشپزخانه

توجه همه در جزئیات است. کاشی های کوچک برای افزودن بافت و جذابیت تزئینی به دیوارهای آشپزخانه ایده آل هستند. شما می توانید از بین سبک های مختلف از نظر شکل، اندازه و رنگ انتخاب کنید.

طراحی کاشی موزائیک نیازی ندارد که بیش از حد و شلوغ باشد. برای یک پیچ و تاب مدرن تر، کاشی های کوچک را با طرح رنگی ساده انتخاب کنید. هنگام برنامه ریزی نحوه دوغاب کاشی، استفاده از دوغاب های تیره تر مانند این را در نظر بگیرید تا طرحی براق و آسان برای تمیز کردن داشته باشید.

 1. با استیل آشپزخانه ای شایسته سرآشپز ایجاد کنید:

یک بک اسپلش استیل ضد زنگ به دلایلی یک انتخاب کلاسیک است. تمیز کردن آن آسان است، شیک است و در برابر گرمای ناشی از اجاق گاز مقاومت می کند. این ماده فوق‌العاده همه‌کاره است و وقتی با کابینت‌های چوبی جفت می‌شود، می‌تواند سنتی به نظر برسد، یا وقتی در کنار روکش‌های براق قرار می‌گیرد، مدرن به نظر برسد.

بهترین بک اسپلش آشپزخانه

ایده های بک اسپلش برای سال 2022 چیست؟

بک اسپلش یکی از رایج ترین و پرطرفدارترین روش های استفاده از کاشی روی دیوار آشپزخانه است. در آشپزخانه‌ها، صرف نظر از اندازه‌ای که دارد، ایده‌های بک اسپلش آشپزخانه می‌توانند تأثیر زیادی داشته باشند. شما می توانید از طریق رنگ یا از طریق الگو اظهار نظر کنید، در هر صورت متوجه خواهید شد که استفاده خلاقانه از کاشی ها برای یک بک اسپلش یک راه بسیار ساده برای افزایش جذابیت فضا است.

وقتی صحبت از ترندها می شود، متوجه شده ایم که ترکیب رنگ های جسورانه مورد علاقه است. رنگ‌های سبز پررنگ، آبی پررنگ و رنگ‌های پاستلی، رنگ‌های درجه یک هستند و همگی به‌عنوان یک پس زمینه عالی عمل می‌کنند. یکی دیگر از ایده های جالب برای این کار، بافت سه بعدی است، ظاهری است که عمق غیرمنتظره ای را به آشپزخانه می بخشد و برای کسانی که می خواهند یک به روز رسانی با طراوت را در آشپزخانه خود لمس کنند، یک کاوش کاملاً جدید است.

شکل‌های کاشی برای بک اسپلش‌‌ها نیز بر اساس روند پیشرو هستند. کاشی‌های مستطیلی ساده و کوچک همیشه قالب قابل اعتمادی هستند که صاحبان خانه‌ها به دنبال استفاده از آن هستند. با انواع چیدمان که در مقاله انواع چیدمان آجر نسوز آن را توضیح داده ایم، میتوانید آنها را نصب تا بک اسپلش خود را به دیواری خاص تبدیل کنید.

به جای کاشی در آشپزخانه از چه چیزی می توانم استفاده کنم؟

مجموعه ای از مواد وجود دارد که می توانید به جای کاشی از آنها به عنوان اسپلشبک استفاده کنید، از جمله شیشه، استیل، لمینت و آجر نسوز. برخی از جایگزین ها در واقع تمیز کردن آسان تر و مقرون به صرفه تر از کاشی دارند. با این حال، اگر به دنبال یک گزینه خوب و تمام شده هستید پیشنهاد ما شیشه است. “یک ماده عالی و همه جانبه برای استفاده از اجاق گاز یا سینک ظرفشویی، شیشه محکم، کم نگهداری، بادوام و تمیز کردن آسان است.”

گزینه بک اسپلش مقرون به صرفه چیست؟

اگر بودجه کمی دارید، یک لمینت بک اسپلش را در نظر بگیرید. سبک و امکاناتی را که می توان با لمینت در آشپزخانه به دست آورد دست کم نگیرید. با این حال، به خاطر داشته باشید که به دلیل ویژگی‌های پلاستیکی‌اش، لمینت پشت اجاق گاز کار نمی‌کند.

هر رنگی که انتخاب می‌کنید، با استحکام مواد، یک پوشش محافظ برای پوشش‌های کم رنگ و نور پس‌زمینه یا نور پایین‌تر اضافه کنید تا از بافت و الگوهای سنگ‌های ظریف استفاده کنید.

بهترین بک اسپلش آشپزخانه چیست؟

کاشی‌ها انتخابی معمولی برای ‌بک اسپلش‌های آشپزخانه هستند. کاشی‌های طرح‌دار برای آشپزخانه‌هایی به سبک روستیک عالی هستند، در حالی که کاشی‌های شش گوشه‌ای می‌توانند جلوه جالبی در آشپزخانه‌های مدرن ایجاد کنند. اما کاشی‌ها تنها گزینه‌ای نیستند که به ایده‌های اسپلش‌بک آشپزخانه می‌رسد.

شما می توانید طرح های شگفت انگیزی را با بک گراندهای کاشی شده ایجاد کنید، اما کاشی ها به هیچ وجه تنها گزینه نیستند. بهترین بک اسپلش طرحی است که طراحی آشپزخانه شما را ارتقا دهد و متناسب با نیازها و سبک زندگی شما باشد.

همانند کاشی‌ها، هم از لمینت و هم از ورقه‌های شیشه‌ای می‌توان برای بیان یک استایل استفاده کرد. شما می توانید با انتخاب یک رنگ برجسته، کنتراست واقعی را برای واحدهای خود ایجاد کنید، به خصوص اگر در مقابل آشپزخانه ای با رنگ خنثی تر قرار گرفته باشد.

دسته‌ها: blog

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آجر نسوز طوسی