20 طرح زیبا برای نمای پشت تلویزیون

چگونه نمای پشت تلویزیون خود را انتخاب کنیم؟

تلویزیون برای شب‌های سینما و تماشای برنامه‌های مورد علاقه بسیار عالی است. اما تلویزیون‌ها همیشه ساده‌ترین چیز برای تزئین نیستند، به خصوص اگر بزرگ باشند. در یک دنیای عالی، اجازه نمی‌دهید تلویزیون شما فضای ارزشمندی را روی یک کنسول یا پایه رسانه اشغال کند.

نمای پشت تلویزیون

مردم غالبا تمایل دارند تلویزیون‌ها را خیلی بالا نصب کنند، که گردن را در موقعیتی غیرطبیعی و ناراحت کننده در حین تماشا قرار می‌دهد. “به عنوان یک قانون ساده، تلویزیون شما به بهترین شکل 6 تا 8 اینچ بالاتر از میز رسانه یا سایر مبلمانی که در فضا کار می کنند نصب می شود.”

بسیاری از ما در خانه خود تلویزیون داریم و برای بسیاری از ما، این تلویزیون در امتداد یک دیوار مرکزی در اتاق نشیمن یا اتاق خواب شما قرار دارد و همیشه این سوال پیش می آید: با دیوار پشت تلویزیون خود چه می کنید؟ قبلاً به این موضوع پرداختیم که چگونه تلویزیون را در چیدمان خود بگنجانیم، اما چگونه می توان اطراف تلویزیون را تزئین کرد؟

این ممکن است یک مشکل کوچک به نظر برسد، اما در واقع یکی از متداول ترین سوالات طراحی داخلی ما است! مردم همیشه از خود می‌پرسند: «آیا باید آثار هنری را دور تلویزیونم آویزان کنم؟ دیوار تلویزیون را خالی بگذاریم؟ گیاهان یا قفسه کتاب را در دو طرف قرار دهیم؟»

خوب، خبر خوب اینجاست: هیچ پاسخ درستی وجود ندارد. ایده ها و گزینه های زیادی برای طراحی داخلی به جز یک دیوار خالی با تلویزیون وجود دارد! با ما همراه باشید تا ایده هایی از طراحی پشت تلویزیون به شما بدهیم.

1-یک ردیف قفسه یا کنسول بسازید:

نمای پشت تلویزیون

طبق چک لیست اتاق نشیمن ما، ذخیره سازی بخش مهمی از یک اتاق نشیمن کاربردی است. بنابراین، ما این ایده را دوست داریم که تلویزیون را روی دیوار نصب کنیم، سپس از قفسه های کم کتاب و قفسه های شناور برای ایجاد ظاهری داخلی استفاده کنیم! هزاران فضای ذخیره سازی در اتاق نشیمن را ارائه می دهد که بدون ایجاد تغییرات دائمی، توهم ساختاری دائمی را ایجاد می کند.با فضای ذخیره سازی در بالا و پایین، راهی برای سازماندهی و نمایش کتاب، هنر و دکور دارید و استفاده از سبدها در قفسه‌های پایین بهترین راه برای پنهان کردن سیم‌های یدکی، ریموت‌ها و سایر وسایل است بدون اینکه فضای شما به هم ریخته شود! در این مجموعه، ما همچنین نورپردازی دیوارکوب متقارن را انتخاب کردیم تا ظاهر داخلی سفارشی را بیشتر به خانه برسانیم اما شما می توانید به طرق مختلف و در سبک های مختلف به نورپردازی نزدیک شوید و استفاده از قفسه‌های باز در مقابل کابینت یا کنسول تلویزیونی بسته، به کل این چیدمان احساس سبک‌تر و مطبوع‌تری می‌دهد.

2- یک دیوار ترکیبی بسازید.

نمای پشت تلویزیون

ایده دیگری برای طرح پشت تلوزیون، از دکورهای ترکیبی در اطراف تلویزیون خود استفاده کنید – از هنر قاب گرفته تا سرامیک، اشیاء تزئینی، گلدان و گیاهان. تلویزیون خود را روی کنسول قرار دهید، سپس آثار هنری و دکوری را در اطراف آن قرار دهید. به این ترتیب تلویزیون به جای یک چشم و نقطه کانونی به بخشی از دکور دیوار تبدیل می شود. انتخاب یک طرح رنگی واحد – در این مورد، آبی و سفید – به فضا کمک می کند تا احساس التقاطی داشته باشد، اما بی نظم نباشد.

و اگر دیوارهای طولانی دارید، دو کنسول یکسان را در کنار هم قرار دهید تا یک چیدمان ترکیبی نامتقارن در اتاق نشیمن خود ایجاد کنید. با داشتن تلویزیون در یک طرف و قفسه‌های شناور در طرف دیگر، کل دیوار را مانند یک نمایشگر جلوه می‌دهید. این کار به جای ایجاد احساس انسداد، ظاهری ساده و پیوسته ایجاد می‌کند. قفسه ها همچنین فضای ذخیره سازی و نمایش بیشتری را ارائه دهید. داشتن این تنظیمات به شما سطح بیشتری را برای ایجاد دیوار ترکیبی می دهد و به تلویزیون کمک می کند حتی بیشتر از استفاده از یک کنسول منفرد با دکور ترکیبی، در فضا ادغام شود.

این پیشنهاد برای انواع اتاق‌های نشیمن،  اتاق‌هایی با دیوارهای بلند و بزرگ، برای فضایی که نیاز به ذخیره‌سازی اضافی دارد، یا برای اتاق‌های نشیمن باریک یا با سقف بلند کاربردی است

3-تلویزیون خود را در کابینت مخفی کنید.

نمای پشت تلویزیون

اگر دوست ندارید تلویزیون خود را زمانی که از آن استفاده نمی کنید نگاه کنید، آن را در کابینت دیواری پنهان کنید. با قرار دادن تلویزیون خود در داخل کابینت، آن را نمی بینید مگر اینکه درهای کابینت باز شود! کابینت تصویر بالا در حالت بسته مانند یک آینه به نظر می رسد، بنابراین به طور طبیعی به عنوان بخشی از دکوراسیون اتاق ادغام می شود و با سبک بقیه اتاق هماهنگ می شود.

این طرح برای اتاق‌های نشیمن رسمی‌تر، جایی که تلویزیون نامناسب به نظر می‌رسد. همچنین برای اتاق خوابی که می خواهید تلویزیون داشته باشید اما نمی خواهید اولین چیزی باشد که هنگام بیدار شدن از خواب می بینید عالی است!

4- تلویزیون خود را با پرده بپوشانید.

نمای پشت تلویزیون

پرده ها فقط برای پوشش پنجره ها نیستند! اگر می خواهید نگران دکوراسیون دیوار تلویزیون نباشید، پرده ها می توانند روشی هوشمندانه برای پوشش تلویزیون شما باشند. اگر در اتاق نشیمن خود یک شومینه با ورودی به کنار دارید، فقط تلویزیون خود را روی یک کنسول در ورودی قرار دهید، سپس چند پرده خنثی را جلوی ورودی آویزان کنید! به این ترتیب، می‌توانید پرده‌ها را کنار بکشید تا تلویزیون را در زمانی که از آن استفاده نمی‌کنید پنهان کنید، و این توهم یک پنجره بزرگ یا دیوار خنثی را ایجاد می‌کند. بنابراین، هنگامی که پرده بسته می شود، شومینه نقطه کانونی اتاق باقی می ماند.

ما این گزینه را دوست داریم زیرا پرده‌ها به راحتی به جلو و عقب کشیده می‌شوند – بنابراین وقتی می‌خواهید از تلویزیون خود استفاده کنید مجبور نیستید چیزی را به صورت فیزیکی حرکت دهید. این یک راه حل ساده و مقرون به صرفه برای طراحی پشت تلویزیون است!

این طرح دیوار پشت تلویزیون برای کسانی که خواهان ظاهری ساده و بدون وسایل الکترونیکی هستند. همچنین برای اتاق‌هایی با گوشه‌های دیواری یا کابینت و آن‌هایی که در آپارتمان‌های کوچک، فضاهای استودیویی، یا اتاق‌های چند منظوره هستند که نمی‌خواهند تمام فضا به تلویزیون اختصاص داشته باشد، اما برای زمانی که می‌خواهند در آن نزدیکی باشد، مناسب است.

5-نمای پشت تلویزیون را با قاب عکسها و تصاویر زیاد تزیین کنید.

نمای پشت تلویزیون

در این اتاق نشیمن، ما تلویزیون را در دیوار گالری با آویزان کردن قاب‌های هنری دور تلویزیون، «استتار» کرده‌ایم. البته، تلویزیون در واقع مبدل نیست. این رویکرد دکور دیوار پشت تلویزیون، نقطه کانونی را از وسایل الکترونیکی دور می کند و به دیوار تلویزیون ظاهر تزئینی تری می بخشد. انتخاب رنگ دیوار تیره‌تر نیز کنتراست کمتری با تلویزیون ایجاد می‌کند و به ترکیب بیشتر آن کمک می‌کند.

این طرح پشت تی وی به این ترتیب به راحتی قابل شخصی سازی است. شما می توانید از هر نوع هنری، در هر سبکی استفاده کنید. واقعاً ظاهری منحصر به فرد از خود ایجاد کنید! در بالا، ما با استفاده از چاپ‌های هنری که همگی بخشی از یک مجموعه هستند، با سبک‌های مشابه، طرح‌بندی شبکه‌ای را انتخاب کردیم. اما می‌توانید به سراغ یک دیوار گالری التقاطی با طرح‌بندی تصادفی‌تر بروید. گزینه ای دیگر؟ عکس های خانوادگی!

این طرح برای اتاق هایی که تلویزیون در امتداد یک دیوار بزرگ قرار دارد، جایی که شما فضای زیادی برای ایجاد یک گالری خیره کننده دارید، مناسب است.

6- نمای پشت تلویزیون با نصب تلویزیون روی شومینه:

نمای پشت تلویزیون

نمای پشت تلویزیون با شومینه

اگر اتاق نشیمن با تلویزیون و شومینه دارید، به جای داشتن یک طرح سنتی، تلویزیون خود را روی شومینه نصب کنید! قرار گرفتن تلویزیون روی شومینه یک نقطه کانونی بصری ایجاد می کند، بنابراین این دو برای جلب توجه در فضای شما رقابت نمی کنند. و همچنین ظاهری تمیز و نامرتب را به همراه دارد، زیرا شما یک کابینت رسانه ای یا مرکز سرگرمی اضافه ندارید.

در چیدمان بالا، شومینه را با قفسه‌های شناور لایه‌بندی شده با هنر قاب‌بندی شده کنار هم قرار دادیم. این به قاب بندی و برجسته کردن شومینه کمک می کند و یک تصویر سرگرم کننده در دیوار گالری ایجاد می کند! این رنگ و جذابیت بصری را به این دیوار می‌افزاید، بنابراین تلویزیون احساس بی‌ثباتی نمی‌کند یا تبدیل به چشم درد نمی‌شود. مجموعه آثار هنری، همراه با رنگ برجسته دیوار، به جای ساختن همه چیز در مورد تلویزیون، ظاهری کامل به دیوار ایجاد می کند. این برای اتاق‌های نشیمن که مکان‌های زیادی برای قرار دادن تلویزیون ندارند و برای کسانی که نمی‌خواهند بین مرکز اتاق دور تلویزیون یا شومینه یکی را انتخاب کنند، مناسب است.

7- در نمای پشت تلویزیون یک واحد رسانه شناور بسازید.

نمای پشت تلویزیون

نمای پشت تلویزیون با ایجاد یک عنصر شناور

اگر ظاهر مینیمال تری را ترجیح می دهید، ما ایده ساختن یک واحد رسانه ای شناور را دوست داریم. در این طرح، تلویزیون را روی دیوار بالای یک قفسه ذخیره سازی شناور بزرگ نصب کردیم و زیر قفسه مقداری پاف گذاشتیم که در هنگام دیدن فیلمهای هیجانی، برای تماشای فیلم می توان از آنها به عنوان نشیمن استفاده کرد!

با حذف استفاده از یک مرکز سرگرمی یا کنسول تلویزیونی، ظاهری ساده و مینیمال خواهید داشت. و افزودن گیاهان، حسی ارگانیک می‌افزاید، که در تضاد با براق بودن کابینت شناور است. پالت رنگی خنثی و تک رنگ نیز باعث می شود این فضا کمتر به هم ریخته به نظر برسد.

این برای فضاهای کوچکی که فضای کافی برای یک کنسول تلویزیون ندارید خوب است. اما این قفسه، به طور خاص، هنوز هم کمی فضای ذخیره سازی پنهان را در اختیار شما قرار می دهد! همچنین گزینه‌های بیشتری برای صندلی‌های جمع‌وجور، با پاف و صندلی در کناره‌ها را امکان‌پذیر می‌کند – زمانی که نیازی به تلویزیون به عنوان مرکز کانونی اتاق ندارید، برای میزبانی از مهمانان عالی است. و البته برای کسانی که عاشق فضاهای مدرن و مینیمال هستند عالی است.

8- در نمای پشت تلویزیون یک گالری رسانه های ترکیبی ایجاد کنید.

نمای پشت تلویزیون

در اینجا یک برداشت دیگر از ایده های طراحی دیوار تلویزیون ترکیبی است: ترکیب تلویزیون خود بر روی دیوار با قطعات دیگر، و آن را به طور کامل بخشی از گالری ترکیبی رسانه ای کنید. استفاده از آینه و قاب هنری به تلویزیون کمک می‌کند تا به شیوه‌ای منسجم‌تر با گالری ترکیب شود و ظاهری محتاطانه‌تر به تلویزیون شما بدهد. در این مورد، ما از یک تلویزیون دیواری کوچکتر استفاده کردیم که به طور یکپارچه با سایر قطعات ترکیب می شود – اما یک تلویزیون بزرگتر نیز کار می کند.

در عکس بالا، دیوار گالری را بالای کابینت قرار دادیم – اما اگر فضای کف برای کابینت رسانه ندارید یا به فضای ذخیره اضافی نیاز ندارید، می‌توانید گالری را شناور کنید.

این برای کسانی که قبلاً یک دیوار گالری ساخته اند اما می خواهند تلویزیون را در اتاق قرار دهند مناسب است. فقط تلویزیون را به ترکیب اضافه کنید! همچنین برای خانه‌های کوچک بدون فضای دیواری بسیار عالی است، زیرا دیوار گالری، فضای آینه و تماشای تلویزیون را در یک مکان دریافت می‌کنید!

9- از کاغذ دیواری برای نمای پشت تلویزیون استفاده کنید.

نمای پشت تی وی

طرح پشت تی وی با کاغذ دیواری

اگر نمی خواهید به این فکر کنید که چگونه نمای دیوار پشت تلویزیون خود را خلاقانه تزئین کنید، اما همچنین نمی خواهید به یک دیوار خالی خسته کننده بسنده کنید، کمی کاغذ دیواری روی دیوار پشت تلویزیون اضافه کنید! این یک دیوار برجسته تزئینی ایجاد می کند، بنابراین شما نیازی به هنر اضافی یا دکور دیوار تلویزیون ندارید.

این رویکرد ساده و در عین حال جسورانه در طراحی دیوار تلویزیون، شخصیت را به کل فضا می‌افزاید و شما را از سردرد آویزان کردن هر هنر یا قفسه‌های دیگری بر روی دیوار نجات می‌دهد. کاغذ دیواری ساده سیاه و سفید پشت تلویزیون و کنسول را تحسین می کند و ظاهری منسجم ایجاد می کند.

این برای همه فضاها و سبک‌های خانه‌ها مناسب است، زیرا کاغذ دیواری با انواع طرح‌ها و مدلهای رنگی عرضه می‌شود و اگر یک خانه ی اجاره ای دارید، مجبور نیستید این را نادیده بگیرید! فقط از کاغذ دیواری جدا شده استفاده کنید یا یک دیوار بزرگ را پشت تلویزیون خود آویزان کنید تا جلوه ای مشابه داشته باشید.

10. پشت تلویزیون تصاویر سیاه سفید اضافه کنید.

نمای پشت تلویزیون

طرح پشت تی وی با استفاده از قاب عکسهای سیاه و سفید

یک دیوار عکس سیاه و سفید در اطراف تلویزیون یکی از بهترین گزینه ها برای طراحی دیوار پشت تی وی است. این حرکت تزیینی فضا را آرام و جمع و جور نگه می‌دارد، اما وقتی تلویزیون روشن نیست، کمی جذابیت بصری به آن اضافه می‌کند. اگر به دنبال راهی هوشمندانه برای به نمایش گذاشتن تصاویر خانوادگی مورد علاقه خود هستید، این ممکن است راه حل مناسبی برای شما باشد.

11- اجازه دهید لوازم جانبی پشت تلویزیون بدرخشند.

نمای پشت تلویزیون

طرح پشت تلوزیون با وسایل مختلف

قرار دادن یک تلویزیون در بالای پس زمینه سفید ساده، مطمئناً در صورت وجود وسایل داخلی زیبا، خیره کننده است. حتی می توانید از سطح مستقیم زیر تلویزیون برای چند شی نیز استفاده کنید. فقط مطمئن شوید که چیزهایی را انتخاب کنید که در زیر صفحه یا در کناره‌های آن قرار بگیرند تا جلوی دید را نگیرید.

12- استفاده از رنگهای مشکی و سورمه ای برای نمای پشت تلویزیون:

نمای پشت تلویزیون

نمای پشت تلویزیون با زمینه مشکی

گفته می شود، اگر دیوارهای سفید توجه شما را به خود جلب نمی کند، هر رنگ ثابت یک شرط مطمئن است. رنگ آبی سرمه ای در اتاق خواب در واقع به تلویزیون کمک می کند تا با فضا ترکیب شود، بدون نیاز به مراحل اضافی. مشکی نیز یک رنگ ایده آل برای رسیدن به این اثر است. فقط به یاد داشته باشید که آن تاریکی را با مبلمان روشن متعادل کنید. همچنین این طرح کمک می کند که نور طبیعی زیادی در اتاق دریافت کنید.

13- تصاویر آرامش بخش یا پر جنب و جوش به نمای پشت تلویزیون خود اضافه کنید

نمای پشت تلویزیون

طراحی نمای پشت تلویزیون با تصاویر پرجنب و جوش

داشتن یک دیوار بزرگ برای پر کردن دور تلویزیون خود با قاب های رنگی پر جنب و جوش بسیار جذاب است. با این کار میتوان فضا را به کلی متحول کرد. دستگاه تلویزیون همچنان در مرکز توجه است، اما حضور آن با لوازم جانبی آرام‌بخش و پالت آرام‌بخش و ملایم کاهش یافته است.

14- طرح آجرنسوز برای نمای پشت تلویزیون:

نمای پشت تلویزیون

امروزه استفاده از طرح های آجری برای تزئین دیوار پشتی تی وی بسیار رایج شده است. از انواع آجرها برای طراحی دیوار پشت تلویزیون می توان استفاده کرد. در مقاله ای به طور تخصصی در باب این موضوع بررسی شده است. آجر انگلیسی، آجر سفیدنما، آجر شاموتی، انواع آجر دکوراتیو مانند آجر آنتیک و …. برای این طرح مناسب هستند.

15- ایده طراحی پشت تی وی به سبک رستیک یا روستایی

نمای پشت تلویزیون

طرح پشت تلویزیون

برای آن دسته از افرادی که ترجیح می دهند تا با مدلهای روستایی خانه خود را طراحی کنند، طرح رستیک را برای پشت تلویزیون پیشنهاد می دهیم. این مدل از طراحی باعث می شود در خانه خود احساس راحتی کنند و در عین حال شخصیت خود را به نمایش بگذارند. چوب غنی و تیرهای سنگین راهی عالی و درجه یک برای وارد کردن طبیعت به داخل خانه است.

16- ایده های قفسه کتاب و کابینت برای طرح کنار تلوزیون

نمای پشت تلویزیون

طرح کتابخانه پشت تلوزیون

اگر یک قفسه کتاب بلند و چوبی تیره یکی از اولین چیزهایی نیست که وقتی به سالن خانه تان فکر می کنید به ذهنتان خطور می کند، در حال از دست دادن امکانات این فضا هستید. این قفسه‌ها نه‌تنها برای نمایش کتاب‌های مورد علاقه‌تان، بلکه برای حفظ نظم در سبک زندگی پرمشغله‌ی امروزی، راه بسیار خوبی هستند.

حتی اگر خانه‌تان را با قفسه‌های کتاب یا قفسه های داخلی سالن نخریدید، می‌توانید به این ظاهر دست پیدا کنید. ویدیوهای آموزشی زیادی وجود دارد که به شما نشان می دهد چگونه قفسه های کتاب بسازید و سپس آنها را به شکل داخلی نصب کنید.

اگر زمان لازم برای یادگیری همه پیچیدگی‌های قفسه یا کتابخانه ساختن را ندارید، می‌توانید قفسه‌های کتاب را از ایکیا و سایر فروشگاه‌های مشابه خریداری کنید و از آنها برای تزئین دیوار پشت تلویزیون استفاده کنید.

17- درخشان و جسور باشید

نمای پشت تلویزیون

طرح پشت تلوزیون

پشت تلویزیون خود را جسورانه و رنگارنگ طراحی کنید و آن را در اتاق خوابی بگذارید که نمی تواند مکان پر جنب و جوش تری برای معاشرت به نظر برسد. میتوانید، پس‌زمینه‌ای را انتخاب کنید که با قطعات هنری قاب‌بندی‌شده به همان اندازه خیره‌کننده تکمیل شود و باز هم، می‌توانید جلوه‌ای شبیه به این را با هر صفحه تخت واقعاً دریافت کنید، حتی اگر بیشتر اوقات شبیه یک جعبه مستطیلی مشکی به نظر برسد – هنوز بهتر از زمانی ست که به تنهایی روی یک دیوار باشد.

گالری تصاویر طرح های پشت تلویزیون:

دسته‌ها: blog

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آجر نسوز طوسی