آجر نسوز مشکی چیست؟

آجر نسوز مشکی یکی از انواع آجرهای موجود در مجموعه آجر صادقی می باشد که جزو گروه بندی آجر نسوز طرح انگلیسی می باشد. اما ما در این جا به صورت تخصصی آن را مورد بررسی قرار داده ایم. این رنگ آجر فرصتی را برای شما ایجاد می کند که خانه یا ساختمان خود را از نوع منحصر به فرد خود بسازید. این آجر نسوز نما غالباً برای افزودن تناژهای زیبا به همراه رنگهای هم مرز دیگر استفاده می شود.

آجرهای مشکی می توانند ظاهری مدرن داشته باشند و همچنین می توانند به صورت سنتی یا حتی تاریخی به نظر برسند. به عنوان تیره ترین آجرهای خنثی، آجرهای مشکی از تنوعی مانند مشکی کم رنگ، دودی و مشکی تیره برخوردار هستند. برای کم و زیاد کردن میزان تیرگی در زمان تهیه آجر، میزان منگنز و ترکیبات مرتبط کاهش یا افزایش پیدا میکند.

کاربردهای آجر نسوز مشکی اصفهان

آجرهای نسوز مشکی میتوانند با بندکشی سیاه ترکیبی بسیار زیبا برای نمای ساختمان ها بسازند. این ساختمانها به زیبایی نشان می دهند که چگونه این محصول ساده و مقرون به صرفه می تواند ساختاری با پیچیدگی و ظرافتی نفس گیر را ایجاد کند. از نظر یک طراح و مهندس ساختمان، آجر نما مشکی بی انتها و با اصالت است و توسط این آجر میتوان چیزهای بسیار جدیدی ساخت. آجر مشکی نما بعنوان آجر شومینه و برای طرح پشت تلویزیون نیز به کار می رود.

از آجر نسوز سفید میتوان به همراه آجر سیاه استفاده کرد که ترکیبی بسیار جاذب و زیبا می سازد. هم چنین آجرهای رنگ روشن از خانواده آجر شاموتی نیز می توانند به همراه این آجر استفاده شوند. اخیرا استفاده از سنگ نیز به همراه آجرهای نسوز مشکی افزایش پیدا کرده است.

آجر نسوز نما مشکی
آجر نما نسوز مشکی

انواع آجر مشکی نسوز

  • آجر مشکی تایل
  • آجر کرکره ای
  • پلاک
  • کف فرش
  • میتواند به شکل آجر دکوراتیو (آجر دستی، آنتیک و رستیک) نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

آجر نسوز سیاه (مشکی) به شکل های متفاوت میتواند به کار برده شود. با توجه به سلیقه طراح و صاحب ساختمان، این تنوع میتواند ساختمان بسیار شیک و زیبایی بوجود بیاورد. انواع آجرهای سیاه نسوز را میتوان در مناطق مختلف آب و هوایی مخصوصا منطقه های سرد و خنک استفاده کرد. این آجر در مقابل تابش نور آفتاب و باران و شرایط مختلف آب و هوایی از استحکام بالایی برخورد است و به صورت ثابت خواهد ماند.

اگر در یک آب و هوای خنک مانند آب و هوای ساحلی شمال کشور یا مناطق غرب کشور، زندگی می کنید، ممکن است بد نباشد که از این رنگ تیره آجر استفاده کنید. تا خانه یا ویلای شما را گرم نگه دارد. این کار می تواند تأثیر مثبتی در هزینه های گرمایش در فصول سرد داشته باشد.

ابعاد آجر نما مشکی

ابعاد آجر نسوز سیاه اصفهان درسایزهای پلاک ۲.۵×۳۱×۷، کرکره ای ۲.۵×۳۱×۳.۵، تایل ۲.۵×۶۰×۱۰، کف فرش ۲.۵×۲۰×۲۰، پلاک ۲.۵×۲۶×۵.۵ عرضه میگردد.

آجر نسوز مشکی اصفهان

قیمت آجر نسوز مشکی اصفهان

قیمت آجر مشکی نسوز به ابعاد این آجر بستگی دارد و اینکه از خاک چه معدنی برای این آجر استفاده شده باشد. برای آگاهی از قیمتهای به روز این نوع آجر با بخش فروش شرکت تماس بگیرید.

نحوه نصب آجر نما مشکی

این آجر نیز با سه روش ذکر شده در مقاله آجر نما که به روشهای چسباندن با چسب مخصوص، استفاده از ملات و اجرای آجر نما به روش خشک انجام می شود. البته روش سوم مرسوم تر می باشد.

آموزش اجرای آجر نما

تاثیر آجر نما مشکی در نمای ساختمان

رنگ مشکی به دلیل ارتباط با قدرت، اعتبار و اقتدار قابل توجه است. استفاده از آجر مشکی نما در معماری می تواند نوعی احترام غریزی را تقریباً از هر کسی که با آن روبرو می شود، تحریک کند.

 به همین خاطر از این آجر نما مشکی در سازمانها و ساختمانهایی با این خصوصیات زیاد دیده میشوند.

رنگ سیاه آجر، به شکلی است که جدی گرفته میشود. رنگ های تیره به عمق می افزایند و خانه های با نمای مشکی(سیاه) این پیام را می دهند که قرار است مورد توجه قرارگیرند.

آجرنما مشکی زیبا است و منکر اقتدار خانه ها و ساختمانهایی با رنگ سیاه (آجر سیاه) نیستیم. آجر مشکی یک بیان بصری بسیار قوی را ایجاد می کند و مانند یک لباس مشکی، به حداقل لوازم جانبی برای تکمیل ظاهر نیاز دارد.

آجر مشکی نما

تاثیر رنگ سیاه آجر به موقعیت و زمینه آن بستگی دارد، زیرا رنگها تقریباً هرگز به صورت جداگانه دیده نمی شوند. درک و واکنش ما نسبت به یک رنگ اگر در فضای داخلی یا خارجی ساختمان باشد، خواه روی سقف، دیوار یا کف قرار بگیرد و شرایط نوری فعلی چه باشد، تغییر می کند.

بیشترین استفاده از آجر قرمز یا سفید در نمای داخلی است، اما برای امروز ما ایده های کمی متفاوت تری داریم. این در مورد دیوار آجری سیاه در اتاق نشیمن است. اگر به دنبال چیزی غیرعادی هستید، این راه حلی است که به دنبال آن هستید. دیوار آجری مشکی در هر اتاق که واقع شده است، جذابیت و فضای چشمگیری را به شما می بخشد.

بازتاب بصری نمای مشکی ساختمان بر رفتار حرارتی

آیا به روند رنگ آمیزی فضای بیرونی به رنگ مشکی توجه کرده اید؟ آیا می خواهید خانه خود را با آجر نمای مشکی بسازید؟ قطعاً ظاهری بسیار شیک و جذاب خواهید ساخت زیرا این رنگ، بیانیه ای قوی ارائه می دهد.

 در دنیای سفید و سفید، دیدن خانه ای سیاه رنگ کاملاً تکان دهنده است. بگذارید به شما نشان دهیم که چگونه می توانید این موفقیت را بیشتر کنید.

قصد دارید خانه خود را آجرنما مشکی کنید؟

از لحاظ تاریخی، از رنگ سیاه در انبارها استفاده می شده تا فضای داخلی را گرم کنند. به عنوان مثال در مناطق پرورش توتون و تنباکو در کنتاکی، انبارهای سیاه در سراسر چشم انداز پراکنده اند.

لیست قیمت

رنگ مشکی آجر پررنگ است و همه چیز را گرم می کند

یک خانه سیاه نمایی بسیار برجسته خواهد داشت و این دقیقاً همان چیزی است که برخی از صاحبان خانه می خواهند. اگر می خواهید دراماتیک ترین و در عین حال پیچیده ترین خانه در منطقه خود باشید، ممکن است برای نمای بیرونی خانه خود به سمت آجر مشکی نسوز گرایش پیدا کنید. اما بدانید که این رنگ بسته به عوامل مختلف نمای خارجی شما می تواند خانه شما را گرم کند.

برای آشنایی با انواع آجر سنتی قزاقی کلیک کنید.

نکاتی در ارتباط با استفاده از آجر مشکی نما:

زمینه اصلی

رنگ مشکی آجر، بستر خوبی برای رنگ سبز است. در یک باغ یا در برابر محیط طبیعی، نمای خانه های سیاه، توجه را به سمت شاخ و برگهای سبز متمرکز می کند. رنگ مشکی چشم را قادر می سازد بین سایه های مختلف سبز تفاوت بهتری را ایجاد کند. برگهای سبز و زرد در برابر یک نمای سیاه، باعث شادابی بیشتر آن منظره می شوند.

آجر نسوز مشکی اصفهان

بوم خالی

 مشکی، مانند سفید و خاکستری، یک رنگ خنثی است و به خوبی با بسیاری از مواد، بافت ها و رنگ های دیگر تضاد دارد. نمای آجر سیاه یک خانه یا ساختمان با پنجره های بزرگ شیشه ای موجب انعکاس رنگ آبی آسمان یا سبز محیط بر ساختمان می شوند، که به زیبایی آن ساختمان می افزاید. 

 اثر گلخانه ای آجر مشکی بر خانه

 خانه های سیاه بیش از خانه های سفید گرمای خورشید را جذب می کنند. یک خانه سفید یا رنگ روشن پرتوهای بیشتری را منعکس می کند و در ماه های گرم تابستان دمای داخلی را سردتر می کند.

از بین تمام آجرهای رنگی نسوز (آجر سفید، شاموتی، انگلیسی، نسکافه ای و طوسی)، آجر مشکی نسوز به شدت خودنمایی می کند. رنگ سیاه فضای داخلی بسیار جالبی به دست می آورد که توجه بسیاری را به خود جلب می کند. بیایید کمی دقیق تر نگاه کنیم و ببینیم که چه ویژگی هایی دارد.

آجر نما مشکی

طراحی آپارتمان ها و خانه های خصوصی با استفاده از آجر یک راه حل عالی و شیک است که با کمک آن می توانید وضعیت را به روز کنید. شایان ذکر است که آجرهای سیاه می توانند به راحتی نه تنها در زیر شیروانی اتاق، بلکه در بسیاری از جاهای دیگر خانه نیز جای گیرند. یک آجر از رنگ سیاه، مانند هر محصول دیگر، دارای مزایا و معایبی است. اگر می خواهید خانه خود را با استفاده از چنین محصولاتی بسازید، مهم است که آنها را در نظر بگیرید. ابتدا مزایای آجرهای سیاه را بررسی میکنیم:

آجر راه حل ارزان و اصلی است

در بیشتر موارد، آجر مشکی سازگار با محیط زیست است. به عنوان مثال این محصول، هیچ اجزای خطرناک و تهاجمی ندارد که بتواند به شخص یا محیط زیست آسیب برساند.

آجرهای مشکی بالاتر از هر رنگ دیگری، دارای ویژگی های عالی عایق حرارت و صدا است. در خانه های ساخته شده با این محصول، هیچ صدای اضافی از خیابان وجود ندارد.

بکارگیری آجر به رنگ مشکی، در داخل محل کار کاملاً آسان است. این کار نیاز به تخصص بسیار زیادی ندارد و با انجام چندین بار آجرکاری، در این رشته مهارت پیدا خواهید کرد.

آجرهای سیاه تقریباً در هر اتاقی عالی به نظر می رسند. نکته اصلی این است که آنها با دکوراسیون، مبلمان و دکور اطراف ترکیب می شوند.

آجر مشکی نما

رنگ مشکی آجر به تأکید بر فردیت و اصالت داخلی کمک می کند.

آجرکاری مشکی به طرز شگفت انگیزی با بسیاری از رنگ ها و مواد دیگر ترکیب می شود، به عنوان مثال با مبلمان ساخته شده از چوب طبیعی خیلی خوب به نظر میرسد.

چگونه یک نمای داخلی با آجر نسوز مشکی اصفهان داشته باشیم؟

در سبک رستیک میتوان از رنگ تیره آجر سیاه (حتی به شکل آجر نما رستیک) با مبلمان چوبی نرم و وسایل دکوری با پس زمینه قومی استفاده کرد. بدین صورت یک نمای داخلی شیک و تازه بوجود می آوریم. نکته مورد توجه این است که تزئینات داخلی با رنگ آجرها باید مطابقت داشته باشند.           

آجر مشکی نمای ساختمان

در نظریه ای دیگر میتوان مبلمان و لوازم آهنی که به صورت عتقیه اند، را با آجرهای نسوز سیاه ترکیب کرد که بر روی یک دیوار پوشش داده شده اند. در واقع برای این رنگ تیره ترجیحا از مبلمان سبک استفاده کنید.

 برای مثال یک میز قهوه ای با صندلی هایی که رویه صورتی با پارچه های نساجی دارند. کف زمین بهتر است پارکت باشد و یک لامپ آویز فلزی به فضا اضافه کنید. این منظره از یک دیوار تیره مشکی بسیار تماشایی به نظر خواهد رسید.

آجر مشکی داخلی میتواند یک دیوار از یک خانه باشد یا نمای پشت تلویزیون باشد.  تزئینات خانه را با گلدان ها و وسایل دکوری سفید به پایان برسانید. در نهایت یک فرش راه راه روی زمین بیندازید و چراغ ها را به سبک صنعتی آویزان کنید. (می تواند به سبک استیم پانک باشد).

چگونه از آجر نما مشکی بهتر استفاده می شود؟

تقریباً تعداد نامحدودی روش وجود دارد که می توانید از مشخصات رنگ منحصر به فرد مشکی برای بهبود جلوه طراحی ساختمان خود استفاده کنید. برخی از پیشنهادات برای استفاده از آنها عبارتند از:

بسیاری از معماران قبلاً از این آجرها در ساختمانهای مدرن مربع بزرگ استفاده کرده اند که اشکال، بافتها و رنگها را نشان دهند. مواد دیگری مانند فلز، چوب یا گچ بر روی بافت و رنگ آجرهای مشکی تأکید بسیاری میکند.

شیشه های بزرگ  پنجره، با رنگ تیره ی آجرها، به زیبایی تضاد دارند، هم برای تقویت رنگ آجرها، بلکه برای بازتاب آسمان و سایر محیط ها. این مورد باعث می شود که پنجره ها به عنوان ویژگی ساخت در کنار پایه قرار گیرند.

قیمت آجر نسوز مشکی

برای به حداکثر رساندن رنگ و بافت آجرهای تیره ی مشکی، از یک دیوار برهنه در داخل خانه استفاده کنید. یک دیوار داخلی آجری برهنه می تواند با مبلمان در سایر رنگهای خنثی، بسیار زیبا به نظر برسد. رنگهای خنثی همراه با فلزات پررنگ، مانند مس یا برنج و سایز فلزات طلایی رنگ، بسیار تماشایی خواهد شد. متناوباً، یک دیوار سیاه می تواند تضاد کامل با دیوارهای دیگر را ایجاد کند. هنگامی که دیوار آجری سیاه با مبلمان جسور و روشن استفاده می شود، بعد جدیدی ارائه می دهد.

استراتژی  قرار دادن نور خارجی و داخلی برای زنده کردن ساختمان در شب بسیار اهمیت دارد. این امر به ویژه درصورتی که ساختمان با استفاده از نورپردازی طراحی شده باشد، بسیار کارآمد است. جایی که تاسیسات بزرگ سیاه و سفید با استفاده از آجر نمای مشکی می تواند حس اهمیت معماری را حتی در شب اضافه کند.

خرید آجر نسوز مشکی

برای به حداکثر رساندن رنگ و بافت آجرهای تیره ی مشکی، از یک دیوار برهنه در داخل خانه استفاده کنید. یک دیوار داخلی آجری برهنه می تواند با مبلمان در سایر رنگهای خنثی، بسیار زیبا به نظر برسد. رنگهای خنثی همراه با فلزات پررنگ، مانند مس یا برنج و سایز فلزات طلایی رنگ، بسیار تماشایی خواهد شد. متناوباً، یک دیوار سیاه می تواند تضاد کامل با دیوارهای دیگر را ایجاد کند. هنگامی که دیوار آجری سیاه با مبلمان جسور و روشن استفاده می شود، بعد جدیدی ارائه می دهد.

استراتژی  قرار دادن نور خارجی و داخلی برای زنده کردن ساختمان در شب بسیار اهمیت دارد. این امر به ویژه درصورتی که ساختمان با استفاده از نورپردازی طراحی شده باشد، بسیار کارآمد است. جایی که تاسیسات بزرگ سیاه و سفید با استفاده از آجر نسوز مشکی می تواند حس اهمیت معماری را حتی در شب اضافه کند.از آجرها برای ایجاد بافت های مختلف برای یک دیوار سه بعدی استفاده کنید. این رنگ نهایت تضاد بین نسخه های قدیمی و جدید ساختمان را نشان می دهد.

از دیوار مشکی آجری در نمای ساختمان استفاده کنید و از آب و گیاه برای جلوه بخشیدن به آن استفاده کنید. یک آبشار کنار دیوار به خصوص دلپذیر است و شما می توانید از تضاد شکل ها و رنگ های گل ها و گیاهان برای ایجاد تضاد در برابر دیوار صاف و سیاه استفاده کنید.

در انتخاب رنگ ملات خلاق باشید تا جلوه های مختلف ایجاد کند. با استفاده از انواع مختلف ملات رنگی مانند خاکستری، قرمز، سیاه یا زرد، نمای چشمگیری را برای جلوه ی بصری بدست آورید.


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آجر نسوز طوسی