باربیکیو آجری یا کباب پز با آجر یک راه عالی و به صرفه برای داشتن زمانهای خوش در همه ی روزهای سال است. همه عاشق کباب کردن هستند و وقتی هوا شروع به گرم شدن می کند، معمولا افکار به سمت بعدازظهرهایی می رود که در بیرون با خانواده و دوستان غذا، نوشیدنی و وقت گذارنده شود.متأسفانه، خرید یک کباب پز می تواند گران باشد، اما اگر می خواهید مقداری پول برای خود پس انداز کنید، می توانید به جای آن یک کباب پز آجری بسازید و اگر علاقه مند هستید، در اینجا 19 طرح وجود دارد که به شما نشان می دهد چگونه این کار را انجام دهید.

باربیکیو آجری

همانطور که میدانیم، کباب کردن روی آجر سرگرم‌کننده است. در این جا ما چند نمونه از باربیکیو های مختلف را به تصویر کشیده ایم که کاملا چشمگیر به نظر می‌رسند، اما تا زمانی که مهارت‌های اولیه و یک روز خالی را در نظر نگرفته اید نمیتوانید یکی از آنها را بسازید. پس شروع به کار کنید و خود را به چالش بکشید!!!

اگر در مورد مهارت‌های خود برای ساخت یک باربیکوی آجری مطمئن نیستید، میتوانید از طریق ویدیوی آموزشی که در این مقاله آماده کرده ایم، این مهارت ها را کسب کنید. این ویدیو مراحل ساخت یک باربیکیو آجری را طی می‌کند و در حین انجام همه چیز را توضیح می‌دهد تا هر کسی بتواند آن را بفهمد. این یک برنامه ساده برای دنبال کردن است، اما همانطور که می بینید، پس از اتمام عالی به نظر می رسد، و آن را به یک پروژه عالی برای تازه کارها تبدیل می کند.

چگونه یک باربیکیو آجری بسازیم؟

با کمک راهنمای گام به گام ما، نحوه درست کردن کباب پز آجری را یاد بگیرید که سال ها دوام می آورد.

شما نمی توانید طعم غذاهای پخته شده روی آتش را از دست بدهید. نیازی نیست برای خرید یک باربیکیو گران قیمت عجله کنید، یک روز را کنار بگذارید و می توانید با کسری از هزینه خرید یک باربیکیو آجری شیک خود را داشته باشید.

ساخت باربیکیوهای آجری کار سختی نیست، هزینه کمی نسبت به قیمت یک نسخه خریداری شده را دارد و سالها دوام خواهد آورد. با تمام این مزایا، واضح است که چرا آنها چنین انتخاب محبوبی هستند و این طرح به شما یاد می دهد که چگونه در یک روز یکی بسازید.

باربیکیو آجری

اگر قبلاً با آجر کار نکرده اید، ممکن است کمی از این ایده ترسیده باشید، اما تا زمانی که آموزش مناسبی داشته باشید، جای نگرانی نیست. در این ویدئو، تمام تکنیک‌هایی را که برای ساختن کباب‌پز آجری نیاز دارید، یاد می‌گیرید و همچنین نکات و ترفندهای زیادی را برای موفقیت بزرگ انتخاب خواهید کرد.

 

در اینجا یک آموزش ساده برای ساختن یک کباب پز آجری وجود دارد که به شما کمک می کند مطمئن شوید که آن را به درستی انجام می دهید. این شامل اطلاعاتی در مورد مواردی مانند انتخاب محل ساخت آن است (این نکته به خصوص مهم است زیرا پس از اتمام نمی توانید آن را جابجا کنید!) و همچنین همه چیزهایی که در مورد انتخاب مواد مناسب و چیدن آن ها باید بدانید.

اگر قصد دارید یک باربیکیو آجری بسازید، چرا یک تنور و یک اجاق پیتزا را همزمان به طرح اضافه نکنید. این کار به کار بیشتری نیاز دارد، اما وقتی این کار انجام شد، یک چیدمان شگفت انگیز در فضای باز خواهید داشت که به شما امکان می دهد از طیف وسیعی از غذاهای مختلف لذت ببرید.

 

یکی از مزایای ساخت باربیکیو آجری این است که می توانید اندازه ای را انتخاب کنید که با فضایی که در دسترس دارید مناسب باشد، بنابراین حتی اگر حیاط شما کوچک باشد، احتمالاً هنوز هم می توانید یکی از آن ها را نصب کنید. همچنین راهنمای واضحی برای انجام آن تنها در 10 مرحله آسان پیدا خواهید کرد. پس برای چی منتظری؟

 

مفهوم باربیکیو آجری معمولاً نوعی نصب دائمی را پیشنهاد می‌کند، اما با این طرح، نحوه نصب یک کباب پز موقت آجری را یاد خواهید گرفت. به این ترتیب، می‌توانید تا زمانی که می‌خواهید از آن استفاده کنید و سپس دوباره آن را پایین بیاورید و برای هر کسی که فضایی برای چیزی دائمی‌تر ندارد، ایده‌آل می‌شود.

نحوه ساخت باربیکیو آجری

 وسایل مورد نیاز برای ساخت باربیکیو آجری:

 • ست کباب پز
 • آجر
 • شن
 • سیمان
 • بیل
 • ماله
 • تخته سنگ فرش
 • شلنگ

زمان کل:

یک روز

مرحله 1:

باربیکیو آجری

با استفاده از سینی پخت و پز به عنوان راهنما، سطح اول آجر را برای باربیکیو بچینید. تا جایی که ممکن است آجرها را کامل نگه دارید تا نیاز به برش آجرها کاهش یابد.

 

گام 2:

باربیکیو آجری

پنج قسمت ماسه را با یک قسمت سیمان مخلوط کنید و به اندازه کافی آب اضافه کنید تا یک قوام سفت به دست آید. قبل از پخش اولین لایه ملات، سطح محل را بررسی کنید و با افزودن ملات بیشتر، هرگونه تغییر را جبران کنید.

مرحله 3:

ساخت باربیکیو آجری

برای علامت گذاری لبه بیرونی کباب پز در سیمان از یک تراز استفاده کنید. این یک دستورالعمل مستقیم برای قراردادن اولین دوره آجر ارائه می دهد. هنگامی که اولین لایه آجر گذاشته شد، دوباره سطح را بررسی کنید و مطمئن شوید که گوشه ها در زوایای قائم هستند.

مرحله 4:

آموزش ساخت کباب پز آجری

یک بند فلزی را در ملات قرار دهید تا دیوار داخلی به دیوار بلندتر متصل شود و به ساختار نهایی استحکام بیشتری بدهد.

 

مرحله 5:

آموزش ساخت کباب پز آجری

از گوشه ها شروع به قراردادن آجرهای اضافی کنید. درزهای عمودی را به طور متناوب به عرض یک نیم آجر تکان دهید.

 

مرحله 6:

آموزش ساخت کباب پز آجری

برای بررسی اینکه هر یک از گوشه های باربیکیو به صورت عمودی صاف هستند از یک سطح استفاده کنید. از تمام زوایا بررسی کنید تا مطمئن شوید ساختار تمام شده مربع است.

 

مرحله 7:

ساخت باربیکیو آجری

هنگامی که پنج دوره در هر گوشه کامل شد، از ابزاری استفاده کنید تا مطمئن شوید که دو طرف یکدست هستند.

مرحله 8:

ساخت باربیکیو آجری

برای هفت رشته دیوار بسازید. در سمت چپ و دیوار داخلی، آجرها را به طرفین بچرخانید تا یک لبه برای سینی زغال ایجاد کنید. با استفاده از نیم آجر در لبه بیرونی، یک لبه هموار ایجاد کنید. پس از سه دوره دیگر، یک دوره دیگر را برای پشتیبانی از سینی گریل اضافه کنید.

 

مرحله 9:

ساخت باربیکیو آجری

برای اینکه ظاهر حرفه‌ای‌تری به بیرون باربیکیو بدهید، یک ابزار به شکل زیر بردارید و آن را در امتداد هر یک از اتصالات بکشید. با افزودن یک دوره نهایی از مجموعه های آجری، یک لبه تمیز ایجاد کنید، سپس، وقتی این کار تمام شد، دوباره همه سطوح را بررسی کنید.

 

مرحله 10:

ساخت باربیکیو با آجر نسوز

برای داشتن یک سطح کار مفید بر روی کباب پز، یک تخته سنگ بزرگ را در بالای دیوارها سیمان کنید

برای ساختن باربیکیو آجری از چه آجرهایی میتوان استفاده کرد؟

از خانواده آجر نما نسوز میتوان برای ساخت کباب پز آجری استفاده کرد برای مثال آجرهای با رنگ تیره یا سرخ رنگ مانند آجر انگلیسی، آجر نسوز شاموتی، آجر قهوه ای و حتی آجر مشکی نسوز نیز کاربرد دارد. این تنها به سلیقه سازنده و صاحب خانه بستگی دارد. شما میتوانید از طیف رنگی های مختلف آجر برای این کار بهره ببرید. ولی غالبا از رنگهای قهوه ای و قرمز استفاده می شود.

هیچ حیاط خلوت یا باغی بدون وجود یک باربیکیو در فضای باز کامل نیست. آنها بهترین راه برای تکمیل هر کار حرفه ای محوطه سازی هستند که ممکن است انجام داده باشید و حتی می توانند به عنوان نقطه کانونی در باغ های بسیاری از مردم عمل کنند.

این به شما بستگی دارد که آیا یک باربیکیو ساده و مستقل را انتخاب کنید یا در چیزی سرمایه گذاری کنید که کمی دائمی تر است و به خودی خود یک ویژگی باغ است. در هر صورت، داشتن یک باربیکیو آجری دارای مزایای زیادی است:

باربیکیو آجری

 1. کباب کردن اجتماعی است:

مزیت شماره یک داشتن منقل یا کباب پز در فضای باز به دلیل فرصت هایی است که برای معاشرت و سرگرمی فراهم می کند. می‌توانید دوستان و خانواده‌تان را دعوت کنید و در حین گپ زدن و لذت بردن از غذاهای خوشمزه، لذت ببرید.

 

 1. ارزش خانه شما را افزایش می دهد.

نه برای باربیکیوهای ساده و مستقل، بلکه بعنوان کباب پزی فوق‌العاده‌ در فضای باز که یک ویژگی‌دائمی می باشد، می‌تواند به خانه شما ارزش بیافزاید. اگر با استفاده از مواد و اجزای باکیفیت ساخته شده باشد، باربیکیو یا کباب پز در فضای باز می تواند یک عمر استفاده را فراهم کند.

 1. می تواند به کاهش هزینه های شما کمک کند.

پخت و پز در بیرون باعث می شود تمام گرما در هوا پخش شود. این کار از پر شدن خانه شما با بوهای آشپزی جلوگیری می کند و گرمای غیر ضروری داخل خانه را کاهش می دهد. که دومی می تواند در قبض های تهویه مطبوع شما صرفه جویی کند.

 1. فضای زندگی شما را گسترش می دهد

 یک باربیکیوی آجری یا کباب پز در فضای باز با میز و صندلی های نزدیک به منزل شما عمل می کند. این احتمال وجود دارد که این مکان به مکانی پیش فرض تبدیل شود که در آن سرگرم و تجمع می کنید. یک سقف کوچک حتی به شما این امکان را می دهد که در مواقعی که هوا بد است از کباب پز/باربیکیو در فضای باز استفاده کنید.

 1. تغذیه سالم را ترویج می کند.

غذای کبابی نه تنها خوشمزه است، بلکه سالم است. در حالی که غذای سرخ شده با چربی خارج شده از آن پخته می شود و هر چیز اضافه ای که اضافه می کنید. در غذای کبابی می بینید که چربی از بین می رود. با این حال، بهترین بخش این است که غذای شما رطوبت زیادی را به دلیل حرارت بالای گریل حفظ می کند.

دسته‌ها: blog

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آجر نسوز طوسی