آجر نسوز پشت تلویزیون یکی از روشهای جدید برای طراحی دیوار پشت تلویزیون در خانه هاست. امروزه تلویزیون به بخشی جدایی ناپذیر از اتاق نشیمن تبدیل شده است. از آنجا که تلویزیون یکی از ویژگی های غالب اتاق نشیمن یا سالن است، باید دیوار اطراف آن را به عنوان یک ویژگی برجسته طراحی کرد. همچنین، پنهان کردن سیمهای داخل دیوار آجری، کابینت یا صفحه دیوار برای ایجاد جلوه ای منظم و بدون درهم و برهمی فضا ضروری است. در این مقاله به انواع آجر پشت تلویزیون و نمای آجری پشت تلویزیون می پردازیم.

آجر پشت تلویزیون

آجر انگلیسی کار شده در منزل مشتری عزیز

 انواع نمای پشت تلویزیون:

آجر نسوز پشت تلویزیون

میتوان پشت تلوزیون را به طور کلی با یک دیوار آجری پوشش داد. یا اینکه از طرح هایی که اصطلاحا به آن هشته گیر می گویند، استفاده کرد. بدین صورت که فقط بخشی از دیوار به شکلی با آجر پوشش داده می شود. در مقاله انواع چیدمان آجر نسوز می توانید چیدمان های مختلف را مشاهده کنید. آجر مصنوعی دکوراتیو که به شکلی آماده بر روی پنل است و با چسب مخصوص به دیوار چسبانده می شود، یکی از روشهای طراحی پشت تلویزیون است. یا اینکه مستقیما از آجر طبیعی  استفاده کنید. استفاده از آجر رستیک نما، آجر دستی و آجر آنتیک نیز میتواند انتخاب خوبی باشد. یکی از ویژگی های مهم آجر، انرژی آن است که به فضا منتقل می شود و آن را از سنگ که هویتی سرد و جامد دارد متمایز میکند.

رنگ بندی آجر نسوز پشت تلویزیون

پشت تلویزیون میتوان از انواع آجر نما اصفهان استفاده کرد که دارای رنگ بندی متنوعی است. از جمله آجرهای سفید نسوز، آجر انگلیسی، آجر قهوه ای، شاموتی، مشکی و … . استفاده از رنگهای خنثی مانند سفید یا آجر سفید صدفی میتواند در باز نشان دادن فضا کمک زیادی بکند. معمولا آجر سفید در طراحی داخلی نقش بسیار مهمی دارد. اگر فضای نشیمن شما کوچک است، توصیه می شود از رنگهای روشن استفاده کنید. اگر به دنبال طرح های سنتی هستید، میتوانید از آجر خشتی سنتی که نمای بسیار زیبایی دارد، استفاده کنید. رنگهای گرم مانند آجرهای شاموتی و انگلیسی نیز به فضای نشیمن صمیمیت و گرما می بخشد. اما رنگهای تیره مانند آجرهای مشکی، که به ندرت برای طراحی پشت تلویزیون استفاده می شود، را میتوان به صورت بخشی از دیوار با طرحی خاص به کار برد. برای نمای پشت تلویزیون قالبا از آجرهای پلاک سایز 31×7 استفاده میشود که آن هم قابل تغییر است.

آجر نما پشت ال سی دی

با اینحال اگر در حال حاضر آجر یکی از ویژگی های معماری خانه شما نیست، می تواند نتیجه معکوس داشته باشد. مهم نیست که چقدر آجر را دوست داشته باشید، در نهایت به نظر می رسد از جای خود خارج شده و می تواند ارزش خانه شما را کاهش دهد. توصیه میشود اگر صد درصد تصمیم گرفته اید که از آجر برای نمای پشت تلویزیون استفاده کنید، به فکر کاشی کاری آشپزخانه یا یکی از دیوارهای اتاق خود با آجر باشید. به این ترتیب، شما به سطحی می رسید که استفاده از آجر برای طراحی در خانه تان منطقی به نظر برسد.

دیوار پشت تلویزیون را چگونه طراحی کنیم؟

وقتی متریال خود را انتخاب کردید، نوبت انتخاب المان ها و عناصر دیگر می رسد. ما در اینجا فرض میکنیم آجر بعنوان نمای پشت تلویزیون به کار برده میشود. پس از انتخاب نوع و رنگ آجر، زمان انتخاب چیدمان آن است. آیا میخواهید به طور کلی دیوار را آجری کنید یا از طرح هشته گیر استفاده کنید؟ شما میتوانید دیوار را ساده نگه دارید و صفحه پشتی تلویزیون را به عنوان نقطه کانونی معرفی کنید. با اینکار به راحتی میتوانید خانه تان را با انواع دکوراسیون مدرن، سنتی و… ترکیب کنید. برای اجرای آجر نیز میتوان به روش های مرسوم یعنی استفاده از چسب یا پنل های آماده استفاده کنید. در اینجا به چند مورد در ارتباط با هماهنگی رنگ دیوار پشتی تلویزیون و دیگر عناصر دکوراتیو اشاره میکنیم:

تزیین دیوار پشت تلویزیون با آجر

استفاده از عناصر دکوراتیو که شامل موارد زیر میشود:

نور پس زمینه را برای پشت تلویزیون انتخاب کنید. با نصب چراغ های نوار LED در اطراف صفحه تلویزیون، جلوه کلی دیوار تلویزیون را با نور پس زمینه بالا ببرید. همچنین می توانید چراغ های نواری LED رنگی را در اطراف قاب آجری اطراف تلویزیون، برای تزریق عنصر نشاط در اتاق نشیمن انتخاب کنید.

نمای آجر نسوز پشت تلویزیون

یک کابینت، کنسول یا میز تلویزیون دیواری نصب کنید. یک دیوار مشخص با یک کابینت تلویزیون جمع و جور و دیواری ایجاد کنید که علاوه بر صرفه جویی در فضای با ارزش کف، تمیز کردن آن آسان باشد. تلویزیون دیواری را با تصاویر آرایه ای، چاپ یا نقاشی احاطه کنید. با ایجاد یک ترکیب جالب، دیوار تلویزیون را به یک دیوار نمایش شیک تبدیل کنید. اینکار را میتوانید با قفسه های چوبی یا فلزی انجام دهید. استفاده از یک گلدان روشن بزرگ نیز میتواند در ایجاد فضایی زیبا کمک زیادی بکند.

طرح آجر پشت تلویزیون

هارمونی رنگ tv wall با دکوراسیون داخلی

1- بر اساس دایره رنگی Analogous Colorsرنگ های آنالوگ گروه هایی از سه رنگ هستند که روی چرخ رنگ در کنار یکدیگر قرار دارند و یک سوم هستند. می توانید رنگ های مشابه را از چرخ رنگ برای یک طرح رنگ انتخاب کنید. این گروه بندی ها به سه دسته تقسیم می شوند. آنها معمولاً از رنگهای اصلی، ثانویه و سوم تشکیل شده اند، اما می توانند هر سه رنگی باشند که در کنار هم روی چرخ رنگ قرار گرفته اند. قانون 60-30-10 را برای انتخاب رنگ متعادل اعمال کنید.        

هارمونی رنگ در دیوار آجری پشت تلویزیون و دکوراسیون داخلی

مثالها عبارتند از:

  • آجر نما پشت ال سی دی به رنگ سبز (آجر زیتونی) (60٪) ، مبلمان به رنگ زرد- سبز (30٪) و کنسول(قاب عکس، گلدان، اشیا تزئینی) به رنگ زرد (10٪).
  • نارنجی زرد (60٪) ، نارنجی (30٪) و نارنجی قرمز (10٪)
  • آبی- سبز (60٪) ، آبی (30٪) و آبی-بنفش (10٪)
  • بنفش (60٪) ، قرمز بنفش (30٪) و قرمز (10٪)

2-  الگوی تک رنگ(monochromatic): خانه ای را تصور کنید که تنها از یک رنگ در تناژهای مختلف با ترکیب سفید و خاکستری همان رنگ استفاده کرده است. در این مدل الگو در کل از یک رنگ استفاده میشود. میتوانید از دیوار آجر نسوز قهوه ای یا رنگ کرمی آجر نما یا حتی از آجر قزاقی سنتی در پشت ال سی دی استفاده کنید

آجر نسوز پشت تلویزیون

3- الگوی رنگی مکمل (complementary color scheme) :

در این الگو از دو رنگ که مکمل هم هستند مانند قرمز و سبز یا زرد و بنفش و دیگر مکمل های رنگی استفاده میشود. در این الگو میتوانید یک دیوار از آجر قرمز انگلیسی در پشت تلویزیون ایجاد کنید با قاب عکس وگلدان هایی به رنگ سبز داشته باشید. استفاده از رنگهای بنفش در قفسه ها و گلدان ها و یا قاب عکسها نیاز به طراحی یک دیوار زرد مانند آجر شاموتی رنگ دارند. در این مدل از یک رنگ به عنوان رنگ اصلی و حداکثر استفاده میشود. که میتواند در شکل های tone,tint,shade به کار برده شود. نوری که در فضا وجود دارد بر انتخاب میزان حداکثری یا رنگ غالب تاثیر گذار است. برای مثال اگر در فضای نشمین نور زیاد و خوبی وجود دارد، بهتر است رنگ غالب را سرد انتخاب کنید و بلعکس. ترکیبات مکمل محبوب شامل آبی و نارنجی ، بنفش و زرد و سبز و صورتی است. در تصویر زیر آجرهای قرمز تیره با مکمل رنگی خود یعنی سبز ست شده اند که فضایی دلنشین را بوجود آورده است.

آجر نسوز پشت تلویزیون

4- الگوی مکمل دو طیفی(split-complementtany color scheme):

اگر به دنبال الگوی ملایم تری نسبت به الگوی رنگی مکمل هستید، میتوانید از این الگو استفاده کنید. در این مدل رنگی را به بعنوان رنگ اصلی انتخاب کرده سپس از دو رنگ که در اطراف رنگ اصلی در جدول رنگی هستند، استفاده میکنیم. در این روش دیگر نیازی به استفاده از رنگهای خنثی نیست و توسط این الگو عناصر و چیدمان خانه تعادلی خوب ایجاد خواهند کرد.

5- قانون 10-30-60 را به کار ببرید:

این قانون برای هماهنگی رنگها و میزان درصد استفاده از هر رنگ است. بدین صورت که برای رنگ اصلی 60 درصد، برای رنگ دوم 30 درصد و برای رنگ سوم که رنگ تاکییدی کار است میزان 10 درصد از رنگ ها استفاده می شود. در تصویر زیر که میبینید، میزان 60درصد رنگ اصلی  خاکستری انتخاب شده که برای داشتن یک دیوار آجری خاکستری مناسب است. میتوان از آجر نسوز طوسی یا سفید برای این کار استفاده کرد. سپس 30 درصد برای صندلی و مبلهای جلوی تلویزیون از رنگ آبی روشن استفاده کرده و 10 درصد باقیمانده را برای گلدان کنار کنسول تلویزیون و قاب عکسهای نزدیک به کار استفاده میکنیم. که برای این 10 درصد از رنگ صورتی استفاده می کنیم.  به این ترتیب یک هارمونی بسیار زیبا و خاص در دکوراسیون خانه بوجود می آید که علاوه بر حفظ تعادل، زیبایی بصری را نیز افزایش می دهد.

آجر نما پشت تلویزیون

الگوهای بیشتری نیز برای ترکیب رنگها و ایجاد هارمونی رنگ در دکوراسیون وجود دارد که در مجال این مقاله نیست و در آینده شاید به آن بپردازیم. به طور کلی میتوان گفت الگوهای رنگی از سه روش مهم تبعیت میکنند که در زیر به آن اشاره شده است.الگوی تنال یا tonal که در این مدل یک رنگ بعنوان رنگ کلی انتخاب میشود برای مثال قرمز. سپس رنگ قرمز را با تناژهای مختلف که با خاکستری ترکیب شده اند، به کار می بریم.

طراحی پشت ال سی دی با آجر نما

الگوی هماهنگ یا harmonious که پیشتر به آن اشاره شد و شامل رنگهای مجاور هم در چرخه رنگ هستند. برای مثال سه رنگ سبزآبی (کله غازی)، سبز لجنی و سبز روشن که در کنار همدیگر قرار دارند، این الگوی رنگ برای قسمتهای مختلف یک خانه مناسب است.الگوی مکمل یا complementary که نیز در بالا اشاره شده است، اگر طرفدار سبکهای پر انرژی هستید پیشنهاد میشود از این الگو تبعیت کنید. تصور کنید در خانه ای زندگی میکنید که دارای رنگهای شاد و زنده است. برای مثال استفاده از رنگهای نارنجی و آبی در دکوراسیون خانه و دیواری به رنگ آبی که تلویزیون بر روی آن نصب شده است. این دیوار قطعا چشم را خسته نخواهد کرد!

یک نکته در ارتباط با نسبت رنگ دیوار پشت تلویزیون با قسمتهای دیگر نشمین:

پیشنهاد می شود از رنگهای روشن روی دیوار و از رنگهای تیره برای کف استفاده شود. این الگو دقیقا از طبیعتی که ما در آن زندگی میکنیم الهام گرفته شده است. برای مثال کف خانه تان را با پارکت های قهوه ای سوخته کار کرده اید. اکنون میخواهید آجر پشت کار تلویزیون را به رنگ کرمی یا نارنجی انتخاب کنید. برای این منظور میتوانید از رنگ آجر شاموتی بهره ببرید.

آجر نسوز پشت تلویزیون میتواند از رنگهای مختلف (سفید، قهوه ای، طوسی، قرمز، زرد، گلبهی، خاکستری، نارنجی و…) تشکیل شود. برای اینکار میتواند به شکل رستیک، پلاک، آنتیک، خشتی و انواع دیگر آجر کار شود. برای آگاهی از قیمت آجر نسوز نما با شماره تلفن 09133162388 تماس حاصل فرمایید.

دسته‌ها: blog

1 دیدگاه

مومنی · 4 ژانویه 2021 در 8:58 ب.ظ

بسیار جامع و مفید بود

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغ آجر طوسی پاپ آپ