شما احتمالاً در مورد کفپوش های چوبی و شاید حتی بامبو و کاشی شنیده اید، اما آیا به کف پوش چوب پنبه توجه کرده اید؟ گزینه کفپوش کمتر شناخته شده جایگاه ویژه ای را پر می کند و شاید راه حلی باشد که شما به دنبال آن بوده اید. در اینجا دلیلی است که مالکان خانه دوست دارند از کفپوش چوب پنبه ای در ساختمان های جدید خود استفاده کنند، چه از آن در مکان های کلیدی استفاده کنند و چه به عنوان انتخاب اصلی خود برای کل خانه.

مزایای استفاده از کف پوش چوب پنبه ای

کفپوش چوب پنبه ای

 • کف پوش چوب پنبه ای راحت است

دلیل اصلی که هر کسی به کفپوش چوب پنبه ای نگاه می کند، ویژگی های فیزیکی منحصر به فرد آن است. چوب پنبه از پوست درختان برداشت می شود و دارای ساختار سلولی لانه زنبوری است که در سایر مواد طبیعی یا ساخته شده نخواهید یافت. این مورد به آن کیفیت اسفنجی می دهد که در حالت ایستادن و استفاده از آنها، برای مدت طولانی تسکین می دهد. ساختار سلول نیز عایق است. لانه زنبوری دارای جیب هایی است که انتقال حرارت و صدا را کند می کند. چوب پنبه نسبت به کف سخت یا معمولی خانه گزینه ی بهتری است، با دمای اتاق گرم و سرد می شود و می تواند به مقاوم سازی خانه شما کمک کند.

راحتی چوب پنبه را می توان در کل خانه قدردانی کرد، اما بسیاری از صاحبان خانه ترجیح می دهند آن را در مناطق خاصی نصب کنند که بیشتر به آن نیاز دارند. به عنوان مثال، کسانی که ساعت ها در آشپزخانه آشپزی می کنند متوجه می شوند که چوب پنبه به کاهش فشار ناشی از ایستادن طولانی مدت کمک می کند. هر کسی که شوک کف سرد را روی پاهای برهنه احساس کرده باشد، کف پوش چوب پنبه را در اتاق خواب خود دوست خواهد داشت. اگر یک سالن بدنسازی خانگی یا اتاق بازی دارید، کف پوش های پوب پنبه ای بالشتکی برای تمرینات روی زمین و وزنه برداری و کودکان .نوپا مستعد زمین خوردن فراهم می کند. همچنین در هر جایی که ممکن است بچه ها را در طول یک مهمانی جمع کنید بسیار عالی است – مانند یک اتاق بازی – زیرا به جلوگیری از سر و صدای آنها کمک می کند. کفپوش چوب پنبه ای می تواند نحوه استفاده و تجربه هر قسمت از خانه را تغییر دهد.

 •  بادوام است

کفپوش چوب پنبه ای

نرمی نسبی چوب پنبه به این معنی است که می تواند توسط چیزهایی که انواع دیگر کفپوش ها می توانند تحمل کنند آسیب ببیند، اما با مراقبت مناسب، به خوبی از خود مقاومت نشان می دهد. در واقع، کفپوش چوب پنبه ای اغلب با ضمانتی مشابه ضمانت چوب های سخت ارائه می شود. اگر تولیدکنندگان تا این حد به محصول خود ایمان داشته باشند و تعمیر و نگهداری بسیار ساده را برای نگهداری آن در شرایط خوب برای چندین دهه توصیه کنند، می توانید اعتماد کنید که آنقدرها هم که فکر می کنید ظریف نیست.

 • کف پوش چوب پنبه ای انعطاف پذیر است

چوب پنبه انعطاف‌پذیر است و ساختار سلولی دارای حافظه است، بنابراین می‌تواند پس از فشرده شدن بازگردد. با این حال، اگر مبلمان بسیار سنگینی دارید – به خصوص با پایه های ظریف – باید از محافظ های کف استفاده کنید. به هر حال احتمالاً این کار را با کفپوش های دیگر انجام می دهید تا از خراش و حرکت جلوگیری کنید. وقتی صحبت از تمیز کردن چوب پنبه به میان می‌آید، نیاز به جارو کردن یا جاروبرقی منظم برای بلند کردن زباله دارد، زیرا این اصطکاک می‌تواند کف را خراش دهد. فقط در صورت لزوم تمیز کنید یا با حداقل آب تمیز کنید. برای افزایش عمر آن، هر چند سال یکبار آن را دوباره تجدید کنید، مانند هر ماده طبیعی دیگری. اگر به درستی از آن مراقبت شود، چوب پنبه مدت طولانی دوام می آورد!

 • سازگار با محیط زیست است

کفپوش چوب پنبه ای

یکی از بهترین چیزها در مورد چوب پنبه این است که می توان آن را بدون آسیب رساندن به درختان برداشت کرد. پوست درخت را کنده و سپس درخت را به حال خود رها می کنند تا دوباره رشد کند. می توان آن را در حدود نه سال دوباره برداشت کرد، بنابراین بسیار پایدارتر از چوب است، که نیاز به قطع، کاشت مجدد، و اجازه دادن به درختان برای بلوغ مجدد دارد، که حداقل 30 سال طول می کشد و بسته به گونه و گونه ها می تواند به بیش از صدها برسد. اگر می خواهید هنگام ساخت یا بازسازی خانه خود مراقب محیط زیست باشید، انتخاب کفپوش چوب پنبه ای یک تصمیم عالی است!

اگر چوب پنبه علاقه شما را برانگیخته است، سبک های کاشی و تخته را بررسی کنید. رنگ های روشن، متوسط و تیره را متناسب با زیبایی شناسی خانه خود پیدا کنید. دقت کنید آنها دارای گواهینامه و ضمانت کیفیت باشند. این بدان معناست که آنها توسط شخص ثالث آزمایش شده و معیارهای ایمنی سختگیرانه را گذرانده اند. بین این و همه مزایای دیگر، کفپوش چوب پنبه ای ثابت می کند که یک انتخاب هوشمندانه و سالم برای همه است!

تلفیق آجر نسوز با کفپوش چوب پنبه ای

تلفیق آجر نسوز و کفپوش چوب پنبه‌ای یک روش منحصربه‌فرد و جذاب برای طراحی داخلی یا خارجی ساختمان‌ها می‌باشد. این تلفیق می‌تواند باعث ایجاد زیبایی و استحکام بیشتر در ساختمان شود. در زیر توضیحاتی در مورد این تلفیق ارائه می‌دهم:

ترکیب آجر نسوز با کفپوش چوب پنبه ای

 1. زیبایی: ترکیب انواع رنگهای آجر نسوز با کفپوش چوب پنبه‌ای می‌تواند به دکوراسیون و زیبایی داخلی یا خارجی ساختمان شما جذابیت بیشتری ببخشد. تناسب بین طرح و رنگ‌های کفپوش چوب پنبه‌ای با طراحی و رنگ آجر نسوز، محیطی گرم و دوست داشتنی ایجاد می‌کند. انواع آجر نسوز شاموتی و آجر نسوز انگلیسی که در طیف رنگهای قهوه ای هستند، با کفپوش های روشن و تیره میتوانند تناسب ایجاد کنند.
 2. مقاومت و دوام: کفپوش چوب پنبه‌ای با مقاومت خود در برابر فشار و خراشیدگی و آجر نسوز با مقاومت در برابر حرارت و آتش، می‌توانند با هم تلفیق شوند تا یک ساختار مقاوم و دوام بالا ایجاد شود.
 3. احساس طبیعی و گرما: حضور چوب و آجر در طراحی داخلی ساختمان، احساس طبیعی و گرما به محیط داده و می‌تواند برای ساکنان یا بازدیدکنندگان محیط آرامش و راحتی فراهم کند.
 4. تطبیق با استایل‌های مختلف: این تلفیق امکان پذیر بوده و می‌تواند با انواع استایل‌های طراحی ساختمان، از مدرن تا کلاسیک، همخوانی داشته باشد. انواع آجر نسوز طوسی و آجر نما سفید بعنوان رنگهای خنثی میتوانند با انواع رنگهای کفپوش همخوانی و هارمونی ایجاد کنند.

با تلفیق آجر نسوز و کفپوش چوب پنبه‌ای می‌توانید یک ظاهر منحصربه‌فرد، مقاوم و زیبا برای ساختمان خود ایجاد کنید. این تلفیق می‌تواند از دید زیبایی‌شناختی و کاربری بسیار مناسبی برخوردار باشد.

  6 مدل کفپوش که بهترین گزینه برای خانه شما هستند

همانطور که در مورد مبلمان خانه جدید خود فکر می کنید، به این موضوع که تغییر کفپوش خانه چقدر می تواند روی زیبایی منزلتان تاثیر بگذارید، فکر کنید! چوب‌های سخت تیره زیبا، الگوهای جذاب، رنگ‌های روشن و پوشش‌های رستیک، مطمئناً کف‌پوشی متناسب با سبک و بودجه خود پیدا خواهید کرد.

 •  نمای مات و ظاهر روغنی

کفپوش چوب پنبه ای

کفپوش مات با ظاهری روغنی زیبا که در برابر سایش مقاومت می کند و تعمیر و نگهداری را کاهش می دهد، ظاهر ظریف خانه های اروپایی را به شما یادآور می شود. پوشش با براقیت کم یا کفپوش مات برای خانواده ها ایده آل است زیرا خراش های کوچک، گرد و غبار و کثیفی را پنهان می کند.

 •   یک ظاهر فرسوده زمان

میل به صنعتگری دنیای قدیم بار دیگر در صدر فهرست انتخاب برای کف پوش و دکوراسیون داخلی قرار دارد. کفپوش‌های شامل تکنیک‌های طراحی در انواع سبک‌ها و لکه‌ها از محبوبیت زیادی برخوردارند. هر یک از این تکنیک ها به کف منزل شما جذابیت دنیای قدیم را می بخشد.

 •  سایه های خاکستری

کفپوش چوب پنبه ای

خاکستری ظرافتی تمیز و کم رنگ را به خانه جدید شما می آورد زیرا به جای اینکه حواس شما را پرت کند، دکوراسیون خانه شما را تکمیل می کند. کفپوش خاکستری را می‌توانید در رنگ‌ها و سبک‌های مختلف از جمله چوب‌های سخت، بامبو، لمینت‌های براق و مات پیدا کنید.

 • بامبو

بامبو در چند سال اخیر به دلیل کیفیت سازگار با محیط زیست و ماهیت بادوام آن در کفپوش محبوبیت پیدا کرده است. بامبو دوبرابر دوام بیشتری نسبت به بلوط دارد و آن را به گزینه ای محبوب برای کفپوش های پر رفت و آمد خانه شما تبدیل می کند. درست مانند چوب سخت، می‌توانید بامبو را در رنگ‌های مختلف، از رنگ‌های روشن و طبیعی تا رنگ‌های تیره‌تر پیدا کنید که به خانه شما حالت مدرن‌تری می‌دهد.

 • رنگهای روشن کفپوش

کفپوش چوب پنبه ای

رنگ‌های روشن می‌توانند فضای کوچک را بزرگ‌تر نشان دهند و به جذب جذابیت یک خانه کوچک کمک کنند و در عین حال به راحتی خاک و گرد و غبار را پنهان کنند. علاوه بر این، این رنگ های کم رنگ نشان دهنده یک سبک معاصر تمیز و ساده است که واقعاً به دکوراسیون خانه شما اجازه می دهد تا بدرخشد.

 • تاریک و مرموز

برای ظاهری مدرن، رنگ تیره غنی را انتخاب کنید. کف‌هایی مانند آبنوس، گردویی تیره و اسپرسو عمق و رمز و راز را حمل می‌کنند که لکه‌های عمیق آن‌ها پیچیدگی را به وجود می‌آورد. کف‌های تیره به خوبی فضا را تثبیت می‌کنند و وقتی با دیوارها و اثاثیه رنگ‌های روشن ترکیب شوند، به‌ویژه چشمگیر هستند.

 • کفپوش های قرمز

قرمز یک رنگ دراماتیک است. آوردن رنگ قرمز به کفپوش شما فوراً فضای شما را گرم می کند و با رنگ هایی که قبلاً در حال بازی هستید، درام ایجاد می کند. قرمز گیلاسی و قهوه ای رنگهای کابینت را برجسته و بولد می کند. با انتخاب یک تناژ عالی از قرمز به خانه خود جذابیت بدهید.

آجر تایل
آجر تایل
آجر لفتون
قیمت آجر لفتون اصفهان
آجر مشکی
آجر نسوز مشکی
دسته‌ها: blog

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آجر نسوز طوسی